İngiltere Bankası Starling, Kripto Yasağını 23 Haziran’da Kaldıracağını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İngiltere’de hizmet veren dijital banka Starling, yeni bir finansal suç önleme sistemi sunacak ve kripto para borsalarına aktarılan mevduatlar üzerindeki geçici kısıtlamayı 23 Haziran’da kaldıracak.

blank

Haberin Özeti

  • Starling, 29 Mayıs’ta müşterilerinin kripto para borsalarına para yatırmasını yasakladı.
  • Banka sözcüsü, son yaptığı açıklamada, söz konusu kısıtlamanın 23 Haziran’da kaldırılacağını söyledi.

İngiltere merkezli dijital banka Starling, kripto para borsalarına aktarılan mevduat kısıtlamasını 23 Haziran tarihinde kaldıracak. Banka, bu süreçte yeni bir finansal suç önleme sistemini test edecek.

blank

29 Mayıs’ta Başlatılan Yasak 23 Haziran’da Kaldırılacak

2014 yılında hizmet vermeye başlayan Starling, yalnızca çevrimiçi ve düşük maliyetli bankacılık hizmetleri aracılığıyla geleneksel finans sistemine “meydan okuyan” bir banka olduğunu iddia ediyor.

Banka, 29 Mayıs tarihinde, platformda “yüksek düzeyde yasa dışı faaliyet gözlemledikleri” gerekçesiyle bankadan kripto para borsalarına yapılan mevduat transferlerini yasakladığını açıkladı. Kripto para borsalarından bankaya yapılan transferler ise söz konusu yasaktan etkilenmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Öte yandan, The Telegraph tarafından 29 Mayıs’ta bildirildiği üzere, bazı Monzo müşterileri de kripto para borsalarına para yatırmada zorluk yaşadı. Küçük aksaklığın ardından Monzo kullanıcıları 30 Mayıs’ta kripto para borsası Binance’e para yatırma imkanına yeniden erişti.

İngiliz Kripto Tüccarlarına Dolandırıcılık Faaliyetleri ile İlgili Uyarı

Birleşik Krallık’taki en köklü bankalardan Barclays ise 30 Mayıs’ta Decrypt’e yaptığı açıklamalarda, kripto para borsalarına yapılan para transfer işlemlerinde herhangi bir kısıtlama uygulamadığını ve gelecekte de uygulamayı düşünmediğini belirtti. Banka sözcüsü, “Şüpheli faaliyetleri izlemek için sıkı kara para aklama kontrollerimiz var.” diye ekledi.

Bir başka Birleşik Krallık bankası olan NatWest ise müşterilerini “büyük kârlar vaat eden” kripto tüccarlarına karşı uyarıyor. NatWest, en popüler dolandırıcılık tekniğinin yüksek kâr vaadi ile kandırmak olduğunu hatırlatıyor. Öte yandan banka, müşterilerine yalnızca Mali Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı borsalarla işlem yapmalarını tavsiye ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend