27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

İngiltere Bankası Starling, Kripto Yasağını 23 Haziran’da Kaldıracağını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere’de hizmet veren dijital banka Starling, yeni bir finansal suç önleme sistemi sunacak ve kripto para borsalarına aktarılan mevduatlar üzerindeki geçici kısıtlamayı 23 Haziran’da kaldıracak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Starling, 29 Mayıs’ta müşterilerinin kripto para borsalarına para yatırmasını yasakladı.
  • Banka sözcüsü, son yaptığı açıklamada, söz konusu kısıtlamanın 23 Haziran’da kaldırılacağını söyledi.

İngiltere merkezli dijital banka Starling, kripto para borsalarına aktarılan mevduat kısıtlamasını 23 Haziran tarihinde kaldıracak. Banka, bu süreçte yeni bir finansal suç önleme sistemini test edecek.

Binance indirim kodu

29 Mayıs’ta Başlatılan Yasak 23 Haziran’da Kaldırılacak

2014 yılında hizmet vermeye başlayan Starling, yalnızca çevrimiçi ve düşük maliyetli bankacılık hizmetleri aracılığıyla geleneksel finans sistemine “meydan okuyan” bir banka olduğunu iddia ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Banka, 29 Mayıs tarihinde, platformda “yüksek düzeyde yasa dışı faaliyet gözlemledikleri” gerekçesiyle bankadan kripto para borsalarına yapılan mevduat transferlerini yasakladığını açıkladı. Kripto para borsalarından bankaya yapılan transferler ise söz konusu yasaktan etkilenmedi.

Öte yandan, The Telegraph tarafından 29 Mayıs’ta bildirildiği üzere, bazı Monzo müşterileri de kripto para borsalarına para yatırmada zorluk yaşadı. Küçük aksaklığın ardından Monzo kullanıcıları 30 Mayıs’ta kripto para borsası Binance’e para yatırma imkanına yeniden erişti.

İngiliz Kripto Tüccarlarına Dolandırıcılık Faaliyetleri ile İlgili Uyarı

Birleşik Krallık’taki en köklü bankalardan Barclays ise 30 Mayıs’ta Decrypt’e yaptığı açıklamalarda, kripto para borsalarına yapılan para transfer işlemlerinde herhangi bir kısıtlama uygulamadığını ve gelecekte de uygulamayı düşünmediğini belirtti. Banka sözcüsü, “Şüpheli faaliyetleri izlemek için sıkı kara para aklama kontrollerimiz var.” diye ekledi.

Bir başka Birleşik Krallık bankası olan NatWest ise müşterilerini “büyük kârlar vaat eden” kripto tüccarlarına karşı uyarıyor. NatWest, en popüler dolandırıcılık tekniğinin yüksek kâr vaadi ile kandırmak olduğunu hatırlatıyor. Öte yandan banka, müşterilerine yalnızca Mali Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı borsalarla işlem yapmalarını tavsiye ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar