8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

İngiltere, Floki Inu’nun Ülkenin Reklam Standartlarını İhlal Ettiğini Söyledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Londra metrolarındaki kripto para reklamlarının tüketicilerin fırsatları “kaçırma korkusunu” (FOMO) körüklediğine karar verildi.

Binance indirim kodu

Limenya notu: FOMO, “fear of missing out”‘un kısaltmasıdır. Heyecan verici veya ilginç bir olayın şu anda başka bir yerde olabileceği endişesini ifade eder. Genellikle sosyal medyadaki gönderiler tarafından tahrik edilir. Örneği herkes belirli bir kripto parayı satın aldığını konuşuyordur. Siz bunun karşısında bir şeyleri kaçırıyor hissi yaşıyorsanız bu endişeniz tetiklenmiş demektir.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçen sene Londra’nın toplu taşıma ağını saran Floki Inu reklamlarının, reklam kurulu tarafından yapılan bir soruşturmada İngiliz reklam standartlarını ihlal ettiği tespit edildi.

Reklam Standartları Kurumu, çizgi film köpek maskotu kullanılan ve üzerinde “Doge’yi kaçırdınız mı? Floki alın” yazan reklamların tüketicilerin fırsatları kaçırma korkularını istismar ettiğini ve tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından yararlandığını söyledi.

İngiliz Reklam Standartları Kurumu, reklamların “Tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından yararlandığını” söyledi.
İngiliz Reklam Standartları Kurumu, reklamların “Tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından yararlandığını” söyledi.

Adını Elon Musk’ın evcil köpeğinden alan Floki Inu’nun reklam kampanyası, Londralı yetkililerin toplu taşıma reklamlarının yasaklanması çağrısı yapmasıyla birlikte, Birleşik Krallık’taki kripto tokenlerinin ve borsalarının yaygınlaşan reklamlarına yönelik itirazlar için bir patlama noktası haline geldi.

Floki Inu savunmasında, yayınlanan reklamda risk uyarısı olduğunu ve yayınlanmadan önce İngiliz Reklamcılık Uygulaması Komitesi’nin kontrol ettiğini ve standartlara uygun olduklarının söylendiğini belirtti.

Floki, reklam standartlarına uymak için elinden gelen her şeyi yaptığını ve reklam kurulunun yönergelerindeki değişiklikleri geriye dönük olarak haksız bir şekilde uyguladığını söyledi.

Kripto reklamları son dönemde dünyanın dört bir yanında oldukça yaygın hale gelmeye başladı ve ülkelerdeki düzenleyiciler tüketicilerin riskli yatırımlara girip para kaybetme riskinden endişe ediyor. İspanya, İtalya ve Singapur, bu yıl kripto reklamlarında standartları sıkılaştırdı. İngiltere geçen sene Crypto.com’un reklamlarını yasaklamıştı. Bunun dışında AFC ve Bitcoin reklamlarını da yasaklamıştı. İspanya da benzer yasaklar getirmişti.

İlgili Haber:  Elon Musk Yeni Tweet Attı, Bu Altcoinin Fiyatı Uçtu! Dogecoin Sahipsiz mi Kaldı?

İngiliz reklam kurulu ayrıca, yanıltıcı ve sorumsuz reklamlardan ötürü Aralık ayında eToro ve Coinbase de dahil olmak üzere yedi firmaya uyarı verdi.

Kripto reklamlarındaki artışın bir diğer nedeni, hisse senetleri ve fonlar gibi düzenlenmiş finansal ürünlerden daha az katı kurallara tabii olmaları.

Ocak ayında Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, kripto para reklamları üzerinde denetim sağlamak ve bunları hisse senetleri, fonlar ve sigorta ürünleri gibi diğer finansal ürünlerin tutulduğu yüksek standartlarla aynı hizaya getirmek için yasayı değiştirmeye çalışacağını söylemişti.

İngiltere’deki metrolara Floki Inu reklamı veren kişi ya da kişiler kimliklerini açıklamadığı için konu daha karmaşık hale geliyor. Floki Inu reklamları tokenin satın alanlardan elde edilen %4’lük bir pazarlama ücreti kullanılarak finanse edildi.

İngiliz reklam kurulu, Floki Inu reklamlarını verenlerin ABD’de Georgia eyaletinde bulunduklarını belirtti. Kurul şimdilik herhangi bir ceza kesmedi ancak Floki reklamlarının tekrar etmemesi için reklam verenleri uyardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar