1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

İngiltere Mali Düzenleyicisi, Kripto Paraları “Dizginlemenin” Üç Yolunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

İngiltere Mali Otoritesi (FCA) Başkanı Charles Randell, kripto paraların risklerini azaltacak ve yatırımcıları güvende tutabilecek üç yolu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere Mali Otoritesi (FCA) Başkanı Charles Randell, kripto paraların risklerini azaltacak ve yatırımcıları güvende tutabilecek üç yolu açıkladı.
  • FCA, bir süredir kripto para endüstrisine karşı net bir tavır alıyor.

Mali Otorite (FCA) ve İhtiyati Düzenleme Otoritesi (PRA) Başkanı Charles Randell, Cambridge Uluslararası Ekonomik Suç Sempozyumu’nda kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili zorlukları ve riskleri özetlediği bir konuşma yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto Para ile İlgili Üç Temel Konu Başlığı

Randell, “Bu tokenler sadece birkaç yıldır piyasada; bu yüzden tam bir finansal döngü boyunca ne olacağını görmedik. Bu hikayenin ne zaman ve nasıl biteceğini bilmiyoruz, ve her yeni spekülasyonda olduğu gibi bu iyi bitmeyebilir.” dedi.

Randell, ayrıca, spekülatif kripto paraların FCA tarafından düzenlenmediğini ve bu nedenle tüketicilerin ve işletmelerin Finansal Hizmetler Tazminat Programı kapsamında olmadığını ve korunmadığını yineledi.

Randell, kripto endüstrisi ile karşı karşıya olan düzenleyicilerin üç ana konuya odaklanması gerektiğini söyledi.

Her şeyden önce, kripto paraların finansal suçlar için kullanılması zorlaştırılmalı. İkinci olarak, düzenleyiciler faydalı inovasyonu nasıl destekleyeceklerini düşünmeli. Son olarak ise düzenleyiciler, serbest tüketicilerin düzenlenmemiş ve spekülatif kripto paraları nasıl satın alması gerektiği konusunda bir görüş paylaşmalı.

FCA, Kripto Para ile Mücadele Ediyor

Ocak ayında FCA, kripto paralara dayalı yüksek getiri reklamı yapan firmalara karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

FCA, sonrasında daha kapsamlı bir açıklama yaparak kripto endüstrisinin temelinde beş göze çarpan riski duyurdu. FCA bunları: tüketici koruması eksikliği, fiyat değişkenliği, ürün karmaşıklığı, ücretler ve yanıltıcı pazarlama materyalleri olarak açıkladı.

İlgili Haber:  İşte Bitcoin ile Satın Alınabilecek Londra'nın En Pahalı Evi

FCA, konu ile ilgili, “Tüketiciler risklerin farkında olmalı ve kripto paraya dayalı yüksek getirili varlıklara yatırım yapmanın kendileri için uygun olup olmadığını tam olarak düşünmelidir.” uyarısını yayınladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar