8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

İngiltere Mali Düzenleyicisi, Kripto Paraları “Dizginlemenin” Üç Yolunu Açıkladı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 ay önce

blank

İngiltere Mali Otoritesi (FCA) Başkanı Charles Randell, kripto paraların risklerini azaltacak ve yatırımcıları güvende tutabilecek üç yolu açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • İngiltere Mali Otoritesi (FCA) Başkanı Charles Randell, kripto paraların risklerini azaltacak ve yatırımcıları güvende tutabilecek üç yolu açıkladı.
  • FCA, bir süredir kripto para endüstrisine karşı net bir tavır alıyor.

Mali Otorite (FCA) ve İhtiyati Düzenleme Otoritesi (PRA) Başkanı Charles Randell, Cambridge Uluslararası Ekonomik Suç Sempozyumu’nda kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili zorlukları ve riskleri özetlediği bir konuşma yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Para ile İlgili Üç Temel Konu Başlığı

Randell, “Bu tokenler sadece birkaç yıldır piyasada; bu yüzden tam bir finansal döngü boyunca ne olacağını görmedik. Bu hikayenin ne zaman ve nasıl biteceğini bilmiyoruz, ve her yeni spekülasyonda olduğu gibi bu iyi bitmeyebilir.” dedi.

Randell, ayrıca, spekülatif kripto paraların FCA tarafından düzenlenmediğini ve bu nedenle tüketicilerin ve işletmelerin Finansal Hizmetler Tazminat Programı kapsamında olmadığını ve korunmadığını yineledi.

Randell, kripto endüstrisi ile karşı karşıya olan düzenleyicilerin üç ana konuya odaklanması gerektiğini söyledi.

Her şeyden önce, kripto paraların finansal suçlar için kullanılması zorlaştırılmalı. İkinci olarak, düzenleyiciler faydalı inovasyonu nasıl destekleyeceklerini düşünmeli. Son olarak ise düzenleyiciler, serbest tüketicilerin düzenlenmemiş ve spekülatif kripto paraları nasıl satın alması gerektiği konusunda bir görüş paylaşmalı.

FCA, Kripto Para ile Mücadele Ediyor

Ocak ayında FCA, kripto paralara dayalı yüksek getiri reklamı yapan firmalara karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

FCA, sonrasında daha kapsamlı bir açıklama yaparak kripto endüstrisinin temelinde beş göze çarpan riski duyurdu. FCA bunları: tüketici koruması eksikliği, fiyat değişkenliği, ürün karmaşıklığı, ücretler ve yanıltıcı pazarlama materyalleri olarak açıkladı.

İlgili Haber:  İngiltere’de Bir Kişi, Kripto Para Dolandırıcılarına 282.000 Dolar Kaptırdı

FCA, konu ile ilgili, “Tüketiciler risklerin farkında olmalı ve kripto paraya dayalı yüksek getirili varlıklara yatırım yapmanın kendileri için uygun olup olmadığını tam olarak düşünmelidir.” uyarısını yayınladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend