10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

İngiltere Merkez Bankası Ekonominin Sürdürülebilmesi Adına 150 Milyar Sterlinlik Teşvik Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere Merkez Bankası, hasta ekonomisini yeniden ayağa kaldırmak için yeni bir ekonomik teşvik turu duyurdu. Ama hala daha çeşitli sorunlar var gibi duruyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere Merkez Bankası Perşembe günü 150 milyar Sterlinlik teşvik açıkladı.
  • Teşvik ile ilgili beklenenden daha büyük olduğu ve tahvil alımlarını desteklemek için kullanılacağı yorumları yapıldı.
  • Ancak banka yöneticisi Andrew Bailey, ülkenin henüz düzlüğe çıkamadığını belirtti.

İngiltere Merkez Bankası Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülke ikinci bir karantina sürecine girerken kötü ekonomiyi canlandırmak adına 150 milyar Sterlin (196 milyon Dolar) değerinde devlet tahvili satın alacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Raporda, uzmanlar tarafından “beklenenden daha büyük” olarak tanımlanan hareketin piyasa talebi yaratmaya ve hükümet için borçlanma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacağı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tahvil Alımı Ne İşe Yarar?

Tahviller, temel bir krediyi temsil eden ve hedge fonları, aile ofisleri, bağış fonları gibi zengin yatırımcılardan nakit toplamak adına kullanılan sabit gelirli bir araçtır.

Bu yıl, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler koronavirüsün kötü etkileri ile savaşırken hükümetler, halk arasında “niceliksel genişleme” olarak bilinen bir süreç olan yeni sermaye kullanarak milyarlarca Dolar değerinde tahvil alımı sağlamak için devreye girdi.

Perşembe günkü hareketin ardından, Birleşik Krallık hükümeti bu yıl toplam 200 milyar Sterlin (262 milyar Dolar) değerinde tahvil topladı. Ülkenin borcu ise daha da arttı.

Bu arada, Birleşik Krallık, vatandaşlarına daha fazla hizmet sağlamak için dün, hükümetin çeşitli sektörlerde çalışan 9 milyon kişinin ücretlerinin %80’ine kadarını ödeyeceği izin programını uzattığını duyurdu. Bloomberg analistleri, bunun maliyetinin 25 milyar Sterlin (32 milyar Dolar) olmasını bekliyor.

İngiltere’nin Hala Çok Önemli Sorunları Var

Ancak ekonomik acıyı gidermeye yönelik çeşitli adımlara rağmen, İngiltere’nin önünde hala çeşitli sorunlar olduğu dile getiriliyor. İngiltere Merkez Bankası, ekonominin 2020’nin 4. çeyreğinde daralmasını beklediğini ve bunun, Brexit müzakerelerinin bir parçası olarak devam eden ekonomik sıkıntıları daha da artırdığını söyledi.

İlgili Haber:  ABD'li Kongre Üyesi Bill Foster'a Göre Gelecek Dijital Kimlikte

Banka yöneticisi Andrew Bailey konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu olağanüstü bir durum ve henüz bitecek gibi de görünmüyor.” dedi.

Mevcut ekonomik arka planın, merkezi politikalar tarafından yönlendirilmeyen veya ek ihraçlara tabi olmayan bir varlık olarak Bitcoin’i 2008 yılında ortaya çıkaran nicel gevşeme ve para basma senaryosuna benzer olduğu vurgulandı. Bitcoin aynı zamanda şu anda da fiyatı yükselen nadir varlıklar arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar