27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

İngiltere Parlamentosu: “Bitcoin Bir Yatırım Aracı Değil”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

İngiltere’deki Parlamento üyeleri, ülkenin Mali Davranış Otoritesine (FCA) gönderdikleri mektupta “Bitcoin’in bir yatırım aracı olmadığını” belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere’deki Parlamento üyeleri, ülkenin Mali Davranış Otoritesine (FCA) gönderdikleri mektupta “Bitcoin’in bir yatırım aracı olmadığını” belirtti.
  • Milletvekilleri, bu nedenle FCA’nın Bitcoin’i bir “yatırım” olarak tanımlamak vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi.

The Times’ın haberine göre Birleşik Krallık’taki Parlamento üyeleri, Mali Davranış Otoritesi (FCA) Başkanı Nikhil Rathi’ye Bitcoin ve diğer kripto paraların bir yatırım aracı olmadığını ve bu varlıklar için “yatırım” kelimesinin kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

“Yatırım Tanımı Bitcoin İçin Uygun Değil”

Parlamentodaki Muhafazakar Milletvekili Harriet Baldwin konu ile ilgili, “FCA’nın ‘yatırım’ tanımı, bunun bir FTSE 100 şirketi veya bir tröst ile eşit bir yatırım olduğu fikrini akıllara getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Baldwin ayrıca FCA tarafından yayınlanan “ülkede kayıtlı olmayan kripto para işletmeleri” listesinin, kara para aklama karşıtı politikalara ket vurabileceğini dile getirdi. Muhafazakar milletvekili konu ile ilgili, “FCA web sitesinde aslında kara para aklamayı önleme amacıyla ‘ülkede kayıtlı olmayan kripto para işletmelerinin’ bir listesi yer alıyor. Ancak bu liste, istenenin tam tersine, kripto para ile kara para aklamak isteyen birine de yardımcı olabilir.” ifadelerini kullandı.

FCA ve Kripto Para

FCA, kripto para işletmeleri tarafından sunulan “kara para aklama risklerini denetlemek” söz konusu olduğunda Birleşik Krallık’ın en yetkili makamıdır. Bununla birlikte düzenleyici kurumun geçen yılki açıklamalarının çoğunluğu mali suçlara değil, tüketicinin korunmasına odaklandı.

Yılın başında yaptığı bir açıklamada FCA, tüketicilerin kripto paraya yatırım yapmaları halinde “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları” gerektiğini söyledi. FCA Başkanı Rathi bu tutumunu Eylül ayında da ikinci kez yineledi.

İlgili Haber:  Kripto Para Dolandırıcılık Faaliyetleri Son Bir Yılda %222 Oranında Arttı!

Rathi ayrıca “yatırım” tanımından tamamen vazgeçme konusunda milletvekilleri ile aynı hevese sahip görünmese de, “Bu ifadenin tam olarak ne olması gerektiği hakkında bir müzakere yapacağız.” diye konuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend