4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

İngiltere Polisi 435 Milyon Dolarlık Yasadışı Bitcoin (BTC) Ele Geçirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, “Bilgi Edinme Özgürlüğü” taleplerine göre son beş yılda Birleşik Krallık polis güçleri tarafından ele geçirilen kripto paranın aslan payını oluşturdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere polisi son 5 yıldaki cezai soruşturmalar sonucunda 322 milyon Sterlin (435 milyon Dolar) değerinde Bitcoin ve diğer kripto paraya el koydu.
  • Ele geçirilen kripto paraların büyük çoğunluğu (%99.9’dan fazlası) Bitcoin idi; geri kalanı ise Ethereum’un yanı sıra Monero, Dash ve Zcash gibi gizlilik kripto paralarından oluşuyordu.

İngiltere’deki polis güçleri, son 5 yıldaki cezai soruşturmalar sonucunda 322 milyon Sterlin (435 milyon Dolar) değerinde Bitcoin ve diğer kripto paraya el koydu.

Binance indirim kodu

435 Milyon Dolarlık Bitcoin Ele Geçirildi

New Scientist tarafından yapılan Bilgi Edinme Özgürlüğü (FOI) taleplerine göre, İngiltere’nin 48 polis teşkilatından 12’si söz konusu süreçte 322 milyon Sterlin tutarında kripto para ele geçirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ele geçirilen kripto paraların büyük çoğunluğu (%99.9’dan fazlası) Bitcoin idi; geri kalanı ise Ethereum’un yanı sıra Monero, Dash ve Zcash gibi gizlilik kripto paralarından oluşuyordu.

Londra Metropolitan Polisi, 294 milyon Sterlin (398 milyon Dolar) ise kripto para ele geçirme sürecinde aslan payını oluşturdu. FOI talepleri, taleplerin kapsadığı beş yıllık süre boyunca Manchester Polisinin 25 milyon Sterlin (34 milyon Dolar) ve Dyfed-Powys polisinin ise 2.4 milyon Sterlin (3.2 milyon Dolar) ele geçirdiğini ortaya koydu.

İngiltere Polisi ve Kripto Para

Suç Gelirleri Yasası uyarınca şu anda kripto para, “nakit” olarak değil “mülk” olarak sınıflandırıldığından, kripto paraları ele geçirirken kolluk kuvvetleri ek bir yasal engelle karşı karşıya kalıyor.

Suç faaliyetinin gelirlerini oluşturduğuna dair bir şüphe varsa nakit paraya el konulabilirken; nakit olmayan mülklere el koymak için mahkeme kararı gerekiyor.

İlgili Haber:  Birleşik Krallık Düzenleyicisinden Binance ile İlgili Yeni Açıklama: Binance Bilgi Vermeyi Reddetti

Yine de yukarıdaki verilerin de ortaya koyduğu gibi İngiltere polisleri son yıllarda yasadışı kripto paralara karşı başarılı bir operasyon ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar