25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

İngiltere Polisi 435 Milyon Dolarlık Yasadışı Bitcoin (BTC) Ele Geçirdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin, “Bilgi Edinme Özgürlüğü” taleplerine göre son beş yılda Birleşik Krallık polis güçleri tarafından ele geçirilen kripto paranın aslan payını oluşturdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere polisi son 5 yıldaki cezai soruşturmalar sonucunda 322 milyon Sterlin (435 milyon Dolar) değerinde Bitcoin ve diğer kripto paraya el koydu.
  • Ele geçirilen kripto paraların büyük çoğunluğu (%99.9’dan fazlası) Bitcoin idi; geri kalanı ise Ethereum’un yanı sıra Monero, Dash ve Zcash gibi gizlilik kripto paralarından oluşuyordu.

İngiltere’deki polis güçleri, son 5 yıldaki cezai soruşturmalar sonucunda 322 milyon Sterlin (435 milyon Dolar) değerinde Bitcoin ve diğer kripto paraya el koydu.

Binance indirim kodu

435 Milyon Dolarlık Bitcoin Ele Geçirildi

New Scientist tarafından yapılan Bilgi Edinme Özgürlüğü (FOI) taleplerine göre, İngiltere’nin 48 polis teşkilatından 12’si söz konusu süreçte 322 milyon Sterlin tutarında kripto para ele geçirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ele geçirilen kripto paraların büyük çoğunluğu (%99.9’dan fazlası) Bitcoin idi; geri kalanı ise Ethereum’un yanı sıra Monero, Dash ve Zcash gibi gizlilik kripto paralarından oluşuyordu.

Londra Metropolitan Polisi, 294 milyon Sterlin (398 milyon Dolar) ise kripto para ele geçirme sürecinde aslan payını oluşturdu. FOI talepleri, taleplerin kapsadığı beş yıllık süre boyunca Manchester Polisinin 25 milyon Sterlin (34 milyon Dolar) ve Dyfed-Powys polisinin ise 2.4 milyon Sterlin (3.2 milyon Dolar) ele geçirdiğini ortaya koydu.

İngiltere Polisi ve Kripto Para

Suç Gelirleri Yasası uyarınca şu anda kripto para, “nakit” olarak değil “mülk” olarak sınıflandırıldığından, kripto paraları ele geçirirken kolluk kuvvetleri ek bir yasal engelle karşı karşıya kalıyor.

Suç faaliyetinin gelirlerini oluşturduğuna dair bir şüphe varsa nakit paraya el konulabilirken; nakit olmayan mülklere el koymak için mahkeme kararı gerekiyor.

İlgili Haber:  Janet Yellen'a Göre Bitcoin Verimsiz Bir Kripto Para

Yine de yukarıdaki verilerin de ortaya koyduğu gibi İngiltere polisleri son yıllarda yasadışı kripto paralara karşı başarılı bir operasyon ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend