27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

İngiltere Postaneleri, Gelecek Hafta Bitcoin Kuponları Satmaya Başlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiliz vatandaşları önümüzdeki hafta Postanenin mobil uygulaması aracılığıyla kripto para satın alabilecekler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiliz vatandaşları önümüzdeki hafta Postane uygulaması aracılığıyla kripto para satın almaya başlayacak.
  • Devlete ait olan Postane kurumu, merkezi olmayan Swarm borsası ile işbirliği yaptı.
  • Birkaç politikacı ise bu anlaşmayı ve işbirliğini kınayan açıklamalarda bulundu.

İngiltere devletine ait Postane hizmeti, önümüzdeki haftadan itibaren kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla vatandaşların kripto para satın almasına yardımcı olacak.

Binance indirim kodu

Postane, bu planı hayata geçirmek için merkezi olmayan borsa (DEX) Swarm Markets ile bir anlaşma imzaladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Anlaşma, Postanenin uygulaması EasyID’nin doğrulanmış kullanıcılarının, kripto paralar için kullanılabilecek kuponları satın almasına olanak sağlayacak.

Postane yalnızca kimlik uygulamasından sorumlu olduğunu, satılan kuponlardan komisyon almayacağını veya kripto para satışlarını onaylamayacağını açıkladı. Swarm, Post Office EasyID adını taşıyan kimlik doğrulama teknolojisine güç veren dijital doğrulama şirketi Yoti’ye ödeme yapacak.

Bazı Politikacılar Anlaşmayı Onaylamadı

Bazı İngiliz politikacılar bu kararı onaylamıyor. İşçi Partisi Milletvekili Angela Eagle, The Telegraph’a şunları söyledi: “Postane kurumu, düzenlenmemiş bir varlık için bir markaya meşruiyet ve güvenilirlik kazandırma konusunda büyük bir risk taşıyor. Bence bunu bir an önce durdurmalılar.”

Muhafazakar Parti’den Nicky Morgan ise “Postanenin bu işe karışması çok tuhaf görünüyor.” ifadelerini kullandı.

İngiliz Yetkililer İhtiyatlı Davranmayı Tavsiye Ediyor

İngiltere finans gözlemcisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), Ocak ayında kripto para yatırımcılarını “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği” konusunda uyarmıştı.

FCA, kripto para fiyatlarındaki yüksek dalgalanma gerçeğini bir endişe nedeni olarak gösterdi ve İngiltere’deki kripto şirketlerine, kuruma kaydolmaları için önümüzdeki Mart ayına kadar süre verdi.

Binance borsasının İngiltere merkezli operasyonu olan Binance Markets Limited, FCA’ya kaydolmak için başvurusunu geri çektikten sonra, düzenleyici kurum, Binance Markets Limited’in İngiltere’de faaliyet göstermesini yasakladı. Yasaktan bu yana Binance.com, İngiltere müşterilerinin nakit çekme işlemlerini askıya aldı.

İlgili Haber:  J.P. Morgan’a Göre Bitcoin Alternatif Bir Para Birimi Olarak "Kalıcı”

Son olarak Postanenin kripto para ticaretini kolaylaştırma hamlesi, Binance tarafından “dışlanan” müşteriler için iyi bir fırsat olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar