30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

İngiltere Reklam Standartları Kurumu, Crypto.com’un İki Reklamını Yasakladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), bugün yayınlanan bir karara göre kripto para borsası Crypto.com’a ait iki reklamı yasakladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA) kripto para borsası Crypto.com’a ait iki reklamı yasakladı.
  • Yasaklanan iki reklamın da “uygulama içi” reklamlar olduğu belirtildi.
  • ASA, hiçbir reklamın tüketicileri yatırımları ile ilgili riskler konusunda etkin bir şekilde uyarmadığını iddia ediyor.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), bugün yayınlanan bir karara göre kripto para borsası Crypto.com’a ait iki reklamı yasakladı.

Binance indirim kodu

Crypto.com’un İki Reklamı Yasaklandı

Yasaklanan iki reklamın da “uygulama içi” reklamlar olduğu belirtildi. Eylül 2021’de yayınlanan ilk reklam, İngiltere’nin en popüler gazetelerinden biri olan Daily Mail uygulamasında yer buldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Temmuz 2021’de yayınlanan ikinci reklam ise iTunes App Store’da bulunan mobil oyun Love Balls’da yer aldı.

İngiltere ASA’nın Endişeleri

ASA’nın söz konusu reklamlar ile ilgili çeşitli endişeleri bulunuyor. Bu endişelerin başında ise reklamların yatırımın riskini göstermedikleri için yanıltıcı olduğu ve tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından yararlandığı iddiaları geliyor.

Crypto.com için İngiltere kampanyaları oluşturan Forisgfs UK Ltd ise ASA’nın endişelerini öğrenmelerinin ardından reklamların gönüllü olarak kaldırıldığını belirtti. Crypto.com borsası ASA’nın endişelerine ve eleştirdiği reklamlara karşı çeşitli cevaplar verse de; ASA bu cevaplardan tatmin olmuş gibi görünmüyor.

ASA, hiçbir reklamın tüketicileri yatırımları ile ilgili riskler konusunda etkin bir şekilde uyarmadığını iddia ederek Crypto.com’un cevaplarına olumsuz karşılık verdi. İngiltere kuruluşu son olarak yaptığı açıklamada, “Reklamların yanıltıcı olduğu sonucuna vardık.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar