26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

İngiltere Reklam Standartları Kurumu, Crypto.com’un İki Reklamını Yasakladı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), bugün yayınlanan bir karara göre kripto para borsası Crypto.com’a ait iki reklamı yasakladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA) kripto para borsası Crypto.com’a ait iki reklamı yasakladı.
  • Yasaklanan iki reklamın da “uygulama içi” reklamlar olduğu belirtildi.
  • ASA, hiçbir reklamın tüketicileri yatırımları ile ilgili riskler konusunda etkin bir şekilde uyarmadığını iddia ediyor.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), bugün yayınlanan bir karara göre kripto para borsası Crypto.com’a ait iki reklamı yasakladı.

Binance indirim kodu

Crypto.com’un İki Reklamı Yasaklandı

Yasaklanan iki reklamın da “uygulama içi” reklamlar olduğu belirtildi. Eylül 2021’de yayınlanan ilk reklam, İngiltere’nin en popüler gazetelerinden biri olan Daily Mail uygulamasında yer buldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Temmuz 2021’de yayınlanan ikinci reklam ise iTunes App Store’da bulunan mobil oyun Love Balls’da yer aldı.

İngiltere ASA’nın Endişeleri

ASA’nın söz konusu reklamlar ile ilgili çeşitli endişeleri bulunuyor. Bu endişelerin başında ise reklamların yatırımın riskini göstermedikleri için yanıltıcı olduğu ve tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından yararlandığı iddiaları geliyor.

Crypto.com için İngiltere kampanyaları oluşturan Forisgfs UK Ltd ise ASA’nın endişelerini öğrenmelerinin ardından reklamların gönüllü olarak kaldırıldığını belirtti. Crypto.com borsası ASA’nın endişelerine ve eleştirdiği reklamlara karşı çeşitli cevaplar verse de; ASA bu cevaplardan tatmin olmuş gibi görünmüyor.

ASA, hiçbir reklamın tüketicileri yatırımları ile ilgili riskler konusunda etkin bir şekilde uyarmadığını iddia ederek Crypto.com’un cevaplarına olumsuz karşılık verdi. İngiltere kuruluşu son olarak yaptığı açıklamada, “Reklamların yanıltıcı olduğu sonucuna vardık.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend