İngiltere Yüksek Mahkemesi, Binance’e Bazı Hesapları Dondurmasını Emretti

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İngiltere Yüksek Mahkemesi, Binance borsasına, bir hacker saldırısı ile ilgili hesapları tanımlamasını ve dondurmasını emretti.

blank

Haberin Özeti

  • Londra Yüksek Mahkemesi, Binance’ye 2.6 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına karıştığı iddia edilen hesapların belirlenmesini ve dondurulmasını emretti.
  • Fetch.ai adlı bir şirket bu talebi yaptı.

Londra Yüksek Mahkemesi, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ye, platformundaki 2.6 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına karıştığı iddia edilen hesapların tespit edilip dondurulmasını emretti.

blank

2.6 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısı İddiası

Karar, Fetch.ai adlı bir kripto şirketinden gelen ve Binance hesaplarının Haziran ayında ele geçirildiğini iddia eden bir talebin ardından alındı. Yüksek Mahkeme kararına göre, Fetch.ai, bilgisayar korsanlarının birden fazla kripto para ile işlem yaparak kaçtığını iddia ediyor. Bunlar: Tether, Binance Coin, Bitcoin ve Fetch.ai’nin kendi tokeni FET.

Fetch.ai sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, hacker’ı izleme çalışmasının halihazırda devam ettiğini ve şirketin, Binance ile yakın temas halinde çalıştığını söyledi. Binance, Reuters’e yaptığı açıklamada da bu yakın teması doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance, Kullanıcı Hesaplarını Dondurabilir mi?

Binance, merkezi bir borsadır; yani hesaplarının özel anahtarlarını elinde tutar ve alım satımları dondurma veya durdurma gücüne sahiptir. Gizlilik uzmanları ise tüccarların kendi anahtarlarını tutmasına izin veren merkezi olmayan borsaları tercih etme eğilimindedir.

Binance bazı hesapları dondursa da, Fetch.ai mahkemeden parasını geri istemeden önce aslında bir “dolandırıcılık planının” kurbanı olduğunu net biçimde kanıtlamak zorunda olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend