28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

İngiltere Yüksek Mahkemesi, Binance’e Bazı Hesapları Dondurmasını Emretti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere Yüksek Mahkemesi, Binance borsasına, bir hacker saldırısı ile ilgili hesapları tanımlamasını ve dondurmasını emretti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Londra Yüksek Mahkemesi, Binance’ye 2.6 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına karıştığı iddia edilen hesapların belirlenmesini ve dondurulmasını emretti.
  • Fetch.ai adlı bir şirket bu talebi yaptı.

Londra Yüksek Mahkemesi, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ye, platformundaki 2.6 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına karıştığı iddia edilen hesapların tespit edilip dondurulmasını emretti.

Binance indirim kodu

2.6 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısı İddiası

Karar, Fetch.ai adlı bir kripto şirketinden gelen ve Binance hesaplarının Haziran ayında ele geçirildiğini iddia eden bir talebin ardından alındı. Yüksek Mahkeme kararına göre, Fetch.ai, bilgisayar korsanlarının birden fazla kripto para ile işlem yaparak kaçtığını iddia ediyor. Bunlar: Tether, Binance Coin, Bitcoin ve Fetch.ai’nin kendi tokeni FET.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fetch.ai sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, hacker’ı izleme çalışmasının halihazırda devam ettiğini ve şirketin, Binance ile yakın temas halinde çalıştığını söyledi. Binance, Reuters’e yaptığı açıklamada da bu yakın teması doğruladı.

Binance, Kullanıcı Hesaplarını Dondurabilir mi?

Binance, merkezi bir borsadır; yani hesaplarının özel anahtarlarını elinde tutar ve alım satımları dondurma veya durdurma gücüne sahiptir. Gizlilik uzmanları ise tüccarların kendi anahtarlarını tutmasına izin veren merkezi olmayan borsaları tercih etme eğilimindedir.

Binance bazı hesapları dondursa da, Fetch.ai mahkemeden parasını geri istemeden önce aslında bir “dolandırıcılık planının” kurbanı olduğunu net biçimde kanıtlamak zorunda olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar