Kendisini “Bitcoin bankacılık uygulaması” olarak tanımlayan ve Londra Borsası’nda listelenen bir şirket olan Mode, bu hafta nakit rezervlerinin %10’unu kripto para birimine koyma planlarını açıkladıktan sonra, şu anda yaklaşık 750.000 £ (yani 980.000 dolar) değerinde Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Mode, Bitcoin’i hesaplarına ekleyen ilk halka açık İngiliz şirketi oldu ve duyuruyu Jack Dorsey liderliğindeki ödeme şirketi Square yaptı.

Binance indirim kodu

Telefon aracılığıyla açıklama yapan Mode kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Rowland, “on gün önce Bitcoin satın almaya karar verdik” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Mode’un yaklaşık 1 milyon dolarlık Bitcoin hesabı ABD kripto para birimi şirketleri BitGo ve Coinbase arasında paylaşılıyor.

Rowland’a göre, şu anda “Bitcoin ile iPhone satın alma” uygulamasında 25.000 kullanıcıya sahip olan Mode, bu hafta “yatırımcıların varlıklarını para biriminin çöküşünden korumak” için, uzun vadeli bir stratejinin bir parçası olarak Bitcoin satın almayı planladığını açıkladı ve “nakit rezervlerinin %10’unu Bitcoin’e dönüştüreceğini” söyledi.

Ödeme devi PayPal‘ın Bitcoin ile satın alma ve harcama hizmetleri sunmaya başlayacağını söylediği haberlerin ardından, Mode’un hisseleri yaklaşık %10 arttı.

Bu ayın başlarında Mode, Londra pazarında 7,5 milyon sterlin topladı ve bu fonları, üç yıl içinde 1 milyon kullanıcıya ulaşmak için kullanmayı hedefliyor.

Rowland, Mode hisselerinin gelecekte Bitcoin fiyatı ile birlikte hareket etmesini beklediğini söyleyerek;

“Bitcoin fiyatında Mode ticaretinin bir unsuru bulunmakta” dedi. “Mode hisseleri, insanlara Bitcoin sahibi olmak için bir teminat verebilir. Bu, insanlara bitcoin satın almadan opsiyon alma fırsatı verir.”

Zor birkaç yılın ardından Bitcoin, 2020’te dünya çapında ultra düşük faiz oranlarına dönüş nedeniyle ve bazılarının ufukta gördüğü enflasyona karşı potansiyel olarak yeni bir destek buldu ve birçok büyük yatırımcının dikkatini çekti.

İlgili Haber:  İşte Elon Musk'ın Bitcoin Yerine Dogecoin'i Seçmesinin 6 Nedeni

Bitcoin, bu ayın başlarında Twitter CEO’su ve öncü bir Bitcoin savunucusu Jack Dorsey liderliğindeki Square’in, 475 Milyon dolar değerinde bitcoin tutun ABD teknoloji şirketi Microstrategy‘i takip ederek, 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığının ortaya çıkmasıyla ilgi odağı oldu.

Rowland; “Jack Dorsey ile tanıştık ve geçen yıl hazine varlıklarına Bitcoin ekleme konusunda konuştuk” diyerek, Bitcoin’in sonunda tek gerçek küresel para birimi olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?