18 Ağustos 2022, Perşembe
22.9 C
İstanbul

Instagram CEO’sundan NFT Açıklaması: Sosyal Medya ve NFT Entegrasyonu Nasıl Sağlanacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Instagram CEO’su Adam Mosseri, NFT piyasasına ve endüstrinin sosyal medya ile entegrasyonuna dair araştırmalarına hız verdiklerini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Instagram CEO’su Adam Mosseri, NFT piyasasına ve endüstrinin sosyal medya ile entegrasyonuna dair araştırmalarına hız verdiklerini açıkladı.
  • Instagram CEO’sunun yorumları, sosyal medya platformunun NFT ve daha geniş kripto para piyasasına odaklanmaya başladığı bir sürecin ardından geldi.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, sosyal medya devinin NFT endüstrisini “aktif olarak araştırdığını” söyledi.

Binance indirim kodu

Instagram, NFT Endüstrisi ile Entegrasyon Sağlayacak mı?

Mosseri, geçen hafta kendi Instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Henüz açıklanacak bir şey yok; ancak NFT’leri ve onları daha geniş bir kitleye nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğimizi aktif olarak araştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mosseri ayrıca, “Bence burası NFT’ler için ilginç bir yer olabilir… Aynı zamanda üreticilere çeşitli şekillerde yardımcı da olabiliriz.” diye ekledi.

Instagram CEO’sunun yorumları, sosyal medya platformunun NFT ve daha geniş kripto para piyasasına odaklanmaya başladığı bir sürecin ardından geldi.

Instagram ve Kripto Para

Mayıs ayında Instagram, NFT üreticilerinin katıldığı bir panele ev sahipliği yaptı.

Panel, içerik oluşturucuların takipçi sayısını artırmalarına ve platformlarından para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanan sosyal medya platformunun ilk “İçerik Oluşturucu Haftası”nın bir parçası idi.

Söz konusu etkinliğe yalnızca davetliler katılabilse de; bazı oturumlar herkese açık olarak gerçekleştirildi.

Öte yandan bu ayın başlarında Instagram, Tinder ve Stripe’in bazı eski yöneticileri, “Chapter One” adında 50 milyon Dolarlık bir kripto gelişim fonu başlattıklarını duyurdu.

Tinder’ın eski ürün başkan yardımcısı ve Chapter One’ın kurucu ortağı Jeff Morris konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şu anda Web2’de çalışan ve Web3’e dahil edilebilecek pek çok şey var.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  NFT Pazaryeri OpenSea, 1.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Instagram farklı noktalarda kripto para endüstrisine dokunmaya ve onu sosyal medya platformu ile entegre hale getirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar