30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Instagram’a Benzeyen Bir NFT Ticaret Uygulaması Başlatıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Context, NFT pazarında arama ve paylaşım yapmak için piyasaya sürülmüş bir uygulamadır. Henüz beta sürümünde olan uygulama, Instagram’a olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Context, NFT arama platformunun bir beta sürümünü başlattı.
  • Ücretsiz kullanıma sahip olan platform, NFT “influencerlarını” ararken popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da geziniyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

En sevdiğiniz Twitter influencerlarının, TikTok fenomenlerinin ve DAO üyelerinin hangi NFT’lerin ticaretini yaptığını hiç merak ettiniz mi? Context adlı yeni bir Web 3.0 uygulaması, bu verileri izlemeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Binance indirim kodu

Context Nedir?

Geçtiğimiz Cuma günü beta olarak piyasaya sürülen Context, NFT’ler için geliştirilmiş bir Instagram veya Pinterest görünümü sergiliyor. Uygulama, NFT koleksiyonlarına, sanatçılara ve DAO’lara göre arama yapmanıza olanak sağlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Nansen gibi diğer NFT cüzdan veri uygulamalarının aksine Context ücretsiz olması ile de dikkat çekiyor. Bir MetaMask cüzdanı bağladıktan ve bir kullanıcı adı seçtikten sonra, platformun veritabanında rahatça arama yapılabilir, favori sanatçılar takip edilebilir, koleksiyonları paylaşılabilir veya satın almak için teklif verilebilir.

OpenSea ve Rarible’daki NFT Fiyatları Takip Edilebilir

Context’in NFT akışı da son derece güzel. Uygulama, Ethereum tabanlı NFT’leri sergilerken OpenSea ve Rarible gibi NFT pazar yerlerinden rezerv fiyatları ve teklifleri görmenizi sağlıyor.

Blockchain şirketi Chain’i 2018’de Stellar’ın arkasındaki gruba satan Context kurucu ortağı Adam Ludwin, konu ile ilgili paylaştığı bir blog yazısında, “Vizyonumuz Web3 için topluluk destekli bir katman oluşturmak.” dedi. Ludwin, Discord’un bu yılın başlarında satın aldığı Byte adlı video uygulamasının da başkanı idi.

Ludwin, yeni uygulaması Context’i, Stripe’nin eski yazılım mühendisi Luke Miles ile birlikte kurdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar