9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Intel Bitcoin Madenciliği Pazarına Giriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Dev çip üreticisi Intel, yaklaşan ISSCC konferansında yeni bir “ultra düşük voltajlı enerji verimli” çipin tanıtımını yapacak.

Binance indirim kodu

Intel, Bitcoin madenciliği için çip üretme endüstrisine girmek üzere.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dev çip üreticisi, 23 Şubat’ta yaklaşan ISSCC konferansında ultra düşük voltajlı enerji verimli bitcoin madenciliği ASIC cihazı “Bonanza Mine” adlı ürününü tanıtacak.

Yapılacak tanıtımın bir ürün lansmanı mı, bir konsept gösterimi mi yoksa sadece bir proje paylaşımımı olacağı belli değil.

Habere göre, bilgisayar çipi üretiminde pazar lideri olan Intel, Bitmain ve Canaan gibi firmalarla rekabet edebilmek için ASIC Bitcoin madencilik cihazı pazarına girmenin eşiğinde.

blank

Aralık ayında, Intel yetkilisi yaptığı açıklamada şirketin kripto para madenciliği için özel bir çip üzerinde çalıştığını belirtmişti.

Intel yetkilisi yaptığı açıklamada, “Çok daha düşük maliyetle, çok daha düşük güçle çok daha verimli blok zinciri doğrulaması yapabilmek çok kolay çözülebilir bir problem ve biz bunun üzerinde çalışıyoruz. Bunun için yakında bazı ilginç donanımlar paylaşacağız.” demişti.

Intel’in yalnızca üzerinde çalıştığı bir projeyi mi açıklayacağı, bir PoC’mi sunacağı, yoksa hazır bir ürünü piyasaya mı süreceği henüz belli değil. Ancak yetkililerin Aralık ayında yaptığı açıklamalardan, Intel’in Bitcoin madenciliği için güç verimliliğine ve düşük maliyetlere odaklanan yeni donanım piyasaya sürmesi ihtimali yüksek gözüküyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar