12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Internet Computer (ICP) Çıktığı Günden Bugüne %97 Değer Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Internet Computer birdenbire ortaya çıkmış ve ana ağının hayata geçtiği 10 Mayıs 2021’de adeta ışık hızıyla Ripple’ı da geride bırakarak ilk 10 kripto para listesine girmeyi başarmıştı.

Binance indirim kodu

Internet Computer ATH’sini (tüm zamanların en yüksek seviyesi) 10 Mayıs 2021’de görmüş ve 700.65 dolara kadar çıkmıştı. Bu haberin girildiği an itibariyle ICP’nin fiyatı 19.85 dolar! 8 ay içinde tam tamına %97’lik bir değer kaybı!

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

ICP o tarihte ilk 10 kripto para arasına bile girmeyi başarmış ve 8nci sıraya oturmuştu. Şu an ICP kripto para piyasasında 31nci sırada.

Internet Computer (ICP) nedir?

Internet Computer ya da Türkçe adıyla İnternet Bilgisayarı, sınırsız kapasite ile dünyanın web hızında çalışan ilk blok zinciri iddiasıyla çıkmıştı. Ayrıca, akıllı sözleşme hesaplamalarını ve verilerini ölçeklendiren, bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir şekilde işleyen ve depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım çerçeveleri (framework) sağlayan bir blok zinciri olduğunu iddia eder.

2018’de, 50.000’den fazla kayıtlı katılımcıya airdrop ile ICP tokenleri dağıtıldı. 18 Aralık 2020’de DFINITY, İnternet Bilgisayarının alfa ana ağını başlattı. Ademi merkeziyetçilik yolunda son bir adım olarak, 10 Mayıs 2021‘de DFINITY, Internet Computer’i herkese açık hale getirdi. Bu önemli dönüm noktası, internetin artık merkezi olmayan bir küresel bilgisayar olarak işlev gördüğü anlamına geliyordu.

Peki neden %97 değer kaybı yaşandı?

Internet Computer, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü büyük yenilik olduğu iddiasıyla çıkmıştı ancak bu iddiayı bugüne kadar pratiğe dökebilmiş değil. ICP’nin ilk çıktığı an etrafında oluşan hype ve coşku onu başlarda çok iyi yerlere getirmiş dolu. Ancak bu coşku çok uzun sürmedi. Belki de doğru zamanda doğru yerde ana ağın lansmanını yaptılar. Geçtiğimiz sene Mayıs ayı kripto piyasasının zirve yaptığı aylardan biriydi.

İlgili Haber:  Dfinity, Internet Computer’ın Gelişimi İçin 200 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

Ekonomiye giriş dersinde bir şeyin değerini ona olan talep belirler denir. ICP’ye olan talep görünüşe göre oldukça düşmüş durumda. Ya insanlar bu projede bir gelecek göremedi ya da proje istenileni veremedi.

Her ne olursa olsun, kripto piyasasında önemli olan sürekliliktir. Bakalım ICP önümüzdeki zaman dilimi içerisinde kaybettiği yatırımcı güvenini geri kazanabilecek mi?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar