12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Internet Computer Üzerinde İlk Merkezi Olmayan Borsa (DEX) Hayata Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Internet Computer geçtiğimiz sene büyük bir coşkuyla piyasaya çıkmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde ICP’nin ilk çıkış yaptığı zaman ulaştığı fiyat performansından %90’dan fazla kayıp yaşadığını bildirmiştik. ICP ATH yaptığı zamandan bugüne fiyat anlamında çok büyük kayıplar yaşadı.

Binance indirim kodu

Uzun süreli bir sessizliğin ardından bugün ICP’nin arkasındaki DFINITY vakfından bir duyuru geldi. Vakfın Medium sayfasından yapılan açıklamada Internet Computer blok zinciri üzerindeki ilk DEX olan Sonic’in yayına başladığı bildirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DFINITY’den yapılan açıklamaya göre Sonic, işlemleri 1 saniyede tamamlayan ve gaz ücreti olmayan yeni bir merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısı (AMM).

Yapılan açıklamada Internet Computer ağı üzerinde çalışacak olan Sonic protokolü ile token takası ve likidite hizmetleri verilecek.

Sonic, kripto ekosistemine hizmet veren önde gelen DeFi merkezlerinden biri olmayı hedefliyor.

Temelde bir dizi DeFi protokolünden oluşan Sonic, takas (swap) ve likidite madenciliği sunacak. Benzer şekilde, likidite protokolleri, kullanıcıların havuzlara token yatırmasına ve takas gerçekleştiren kullanıcılardan ücret tahsilatı yoluyla düzenli ödüller kazanmasına izin verecek.

Takas ve Likidite Havuzları

Sonic’te, token takas etmek isteyen diğer kullanıcılardan gelen potansiyel talepleri belirleyen kullanıcılar, takasın temelindeki likidite havuzuna likidite sağladıkları için (takas ücretleri şeklinde) ödül kazanabilirler.

Sonic kullanabilmek için Chrome üzerinde Plug cüzdanını indirmek gerekiyor.

Başlangıçta Sonic üç tokenle piyasaya çıkıyor: ICP, Wrapped ICP (WICP) ve Cycles Token (XTC).

Vakıf yaptığı açıklamada bu tokenlerin sayısının gün geçtikçe artacağını da vurguladı.

TVL savaşları son hız devam ediyor. Bakalım Internet Computer bu pastadan ne kadarlık bir pay alabilecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar