2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

İnternetin En Ünlü Caps’lerinden Biri, 75 Bin Dolara NFT Olarak Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İnternetin en ünlü fotoğraf capslerinden biri, NFT olarak 75 bin Dolara satıldı. NFT’yi, 3F Music satın aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İki yaşındaki bir kızın garip yüz tepkisini gösteren fotoğrafı temel alarak üretilen bir NFT, 75 bin Dolara satıldı.
  • Söz konusu NFT, yüksek servetli NFT koleksiyoncusu 3F Music tarafından satın alındı.

3F Music, yeni bir ünlü NFT’yi satın aldı. Dubai merkezli müzik prodüksiyon şirketinin cüzdanına giren en son NFT, 25 ETH (75.315 Dolar) karşılığında satın alınan internetin en ünlü capslerinden biri.

Binance indirim kodu

Viral Video 20 Milyon Kez İzlendi

“Side-Eyeing Chloe” adı verilen NFT, ailesinin Disneyland’de sürpriz bir gezi haberine garip tepkileriyle yanıt veren iki yaşındaki Chloe Chlem’in 2013 yılındaki bir videosunu temel alarak üretildi. Chloe’nin annesi Katie, o gün iki çocuğunun tepkisini videoya çekmiş ve ortaya çıkan görüntüler, sosyal medyada “viral” haline gelmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Söz konusu video yaklaşık 20 milyon kez izlendi ve Chloe’nin garip tepkisinin ekran görüntüsü alınarak sayısız “caps” üretildi.

Aile, söz konusu ekran görüntüsünü 24 Eylül’de bir NFT olarak sattı. Chloe’nin annesi Katie, NFT satışı ile ilgili BBC’ye verdiği röportajda, “Para harika ama bunu bir aile olarak yapmamız çok daha eğlenceli.” dedi.

Aile, Gelirini Ethereum Olarak Tutacak

Katie, ailenin gelirini nakde çevirmek yerine ETH olarak tutmayı planladığını söyledi. Katie, BBC’ye verdiği demeçte, “Sürekli değişen bir dünyada, bu ETH’ler gelecek hafta daha değerli olabilir.” dedi.

3F Music, satın aldığı NFT’ler ile son aylarda sektörde en çok konuşulan aktörlerden biri haline. Şirket, bir başka internet viralinden üretilen NFT’yi 390.000 Dolara, Kevin Roose’un New York Times’daki bir makalesinin NFT’sini 560.000 Dolara ve “Aşırı Bağlı Kız Arkadaş” ismiyle tanınan bir başka internet capsini 411.000 Dolara satın aldı.

İlgili Haber:  UNICEF, Ethereum Üzerinde NFT Satışı Yapmaya Başladı!

3F Music şirketinin kurucusu Farzin Fardin Fard, koleksiyonunda 393 NFT bulunduruyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar