RSK Bitcoin yan zincirinin arkasındaki şirket olan IOVLabs tarafından başlatılan yeni bir kurumsal girişim, hükümetler ve işletmeler için blockchain geliştirmeyi basitleştirmeyi amaçlıyor.

Extrimian adlı ortak girişim, RSK Enterprise Cloud platformunu oluşturmak için Arjantinli yazılım sağlayıcısı Grupo Sabra ile kuruldu.

Hizmet olarak blockchain platformu, hükümetlerin ve işletmelerin merkezi olmayan çözümler geliştirmesine ve izin verilen ağları kolaylıkla kurmasına izin vermek için tasarlandı. Platformun, blockchain DApp’lerini işletmeler ve devlet kurumları tarafından kullanılan mevcut altyapıya entegre etmeye yardımcı olduğu söyleniyor.

Extrimian’ın CEO’su ve Grupo Sabra’nın kurucu ortağı Guillermo Villanueva, Cointelegraph’a girişimin odağının mevcut tekliflerden farklı olduğunu söyledi:

“Hizmet olarak Blockchain teklifleri var, ancak bunlar izinli ağları dağıtma sorununu çözmeye odaklanıyorlar. Vizyonumuz, çözülmesi gereken temel sorunun, Kuruluşun halihazırda sahip olduğu sistemlerin bu yeni teknolojilere bağlanması ve entegrasyonu olmasıdır. ”

Villanueva, mevcut şirketlerin kendi nişlerine odaklandığına inanıyor. Bulut sağlayıcıları bulut tabanlı çözümlere odaklanırken, blockchain şirketleri yalnızca blockchain yığınına odaklanıyor. Villanueva sözlerine şu şekilde devam etti:

“Blockchain teknolojik yığınını kullanarak kurumsal segment için gerçek dünya uygulamaları geliştirmenin karmaşıklığıyla uzun yıllar uğraştıktan sonra, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini ve çalışmasını kolaylaştıran, geri kalanına kolayca entegre olan bir şeyin eksik olduğunu fark ettik. İşletmelerin ve hükümetlerin halihazırda sahip olduğu teknolojinin kolayca bir parçası olabilecek uygulamalar bunlar.”

Villanueva, Extrimian’ın ayrı bir blockchain platformu oluşturmaya çalışmadığını açıkladı. Kullanıcıları, RSK, Ethereum ve Hyperledger Besu dahil olmak üzere birkaç mevcut kurumsal blockchain arasından seçim yapabilecek. Araç seti, Microsoft’un Azure ve Amazon Web Hizmetleri gibi bulut platformlarında kullanılabilir olacak. İlerleyen zamanda daha fazla entegrasyon bekleniyor.

Villanueva, yazılımın doğası gereği, odak noktasının şirketleri blockchainde baskın düzenlemeye ikna etmek olmadığını açıkladı. “Platformumuz, sorunu olan, olası çözümleri araştıran ve çözümleri için bir platform olarak blockchain’i seçen büyük, orta ve küçük işletmeler ve hükümetler için tasarlanmıştır” dedi.

Fikrin Kaynağı

Platform fikri, görünüşe göre RSK’nın kurumsal uygulamaları tasarlamadaki kendi deneyimine dayanıyor. Proje, Arjantin bankaları için blockchain tabanlı bir ödeme hizmeti ve bir enerji ticareti girişimi dahil olmak üzere birkaç pilot projeye katıldı.

Villanueva, “Arjantin Merkez Bankası pilot uygulaması, sunduğumuz çok sayıda uygulamadan biriydi ve kurumsal segmentin gerçek gereksinimlerini net bir şekilde anlamamızı sağladı,” dedi.

İşletmeye ek olarak, RSK şu anda Chainlink oracle’larının ve bir Ethereum köprüsünün entegrasyonları ile akıllı sözleşme blockchaininde merkezi olmayan finans kullanım durumları için ısrarcı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın