Ünlü İşadamı Bitcoin ve Ethereum’un Yanında Yatırım Yaptığı Diğer Altcoini Açıkladı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e alışma aşamasındalar ve diğer dijital varlıklar da kripto para sektörünün bu yılki gözbebeği olmayı sürdürüyor. Eski bir kripto para eleştirmeni olan Kanadalı işadamı Kevin O’Leary de son zamanlarda kripto para yatırımlarını açıklamaya başladı.

blank

Ünlü İşadamı Aslında Eski Bir Kripto Para Eleştirmeni

O’Leary, yatırım aracı olarak özellikle Bitcoin ve Ethereum’a, bununla birlikte tüm kripto paralara hayran olduğunu söyledi. Anthony Pompliano ile yaptığı söyleşisinde O’Leary, bu yeni varlık sınıfını nihayet benimsemesinde nelerin rol oynadığını da açıkladı.

blank

Ünlü işadamı, dünya çapında yaşanan pozitif denetimsel değişikliklerin kendisinin bu adımı atmasını sağladığını belirtti. İşadamı kimliğinden dolayı O’Leary, kripto para gibi denetleyici kurumların onaylamadığı sektörler ile herhangi bir iş yapamıyordu. Denetleyici kurumların kripto paraları bir varlık sınıfı olarak tanımasından sonra ünlü iş adamı da bu alandaki ilgisini açığa vurdu. O’Leary konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu varlık sınıfının bir yere gittiği yok. Halen bu sektörün çok erken safhalarında bulunuyoruz. Zaman geçtikçe ben de daha fazla ilgi göstereceğim.

O’Leary’nin kripto para yolculuğunun eğlenceli bir tarafı da var. Bir zamanlar kripto paraların “çöp” olduğuna inanan O’Leary, sonradan yaptığı açıklamasında portföyünün %3’ünün Bitcoin ve Ethereum üzerinde bulunduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ünlü işadamı, son röportajlarında Bitcoin yerine Ethereum’u tercih etmesiyle dikkat çekiyor.

Bitcoin ve Ethereum Dışında Neler Var?

Peki O’Leary kripto para koleksiyonunda neler bulunuyor. Ünlü isim çok detaylı bir şekilde açıklama yapmamış olsa da, kısa bir süre önce toplam yatırımının %7’sinin kripto paralarda olduğunu söylemişti. Portföyünü diğer kripto paralar ile çeşitlendirmek konusunda ise O’Leary şunları söyledi: “Ethereum ve Bitcoin’in de ötesine gittim. Şu anda USDC üzerinde oldukça büyük bir pozisyonum var. Ayrıca şu anda kafamda planladığım bazı diğer kripto varlıklara da geçiş yapıyorum.”

Peki çevresel endişeler ünlü işadamının hangi kripto paraya yatırım yapacağını etkileyebilir mi? O’Leary, rüzgar enerjisi ve fazla doğalgazın yakımı ile Bitcoin madenciliği yapılacağını duyduğu Batı Teksas bölgesinden çıkan Bitcoin’leri satın alabileceğini söyledi: “Kripto para varlıklarımı yükseltmeyi düşünüyorum. Bu yılın sonunda %7 olabilir ancak istersem %20’lere kadar çıkabilirim, fakat bu konuda acele etmek istemiyorum.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend