28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ünlü İşadamı Bitcoin ve Ethereum’un Yanında Yatırım Yaptığı Diğer Altcoini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e alışma aşamasındalar ve diğer dijital varlıklar da kripto para sektörünün bu yılki gözbebeği olmayı sürdürüyor. Eski bir kripto para eleştirmeni olan Kanadalı işadamı Kevin O’Leary de son zamanlarda kripto para yatırımlarını açıklamaya başladı.

Binance indirim kodu

Ünlü İşadamı Aslında Eski Bir Kripto Para Eleştirmeni

O’Leary, yatırım aracı olarak özellikle Bitcoin ve Ethereum’a, bununla birlikte tüm kripto paralara hayran olduğunu söyledi. Anthony Pompliano ile yaptığı söyleşisinde O’Leary, bu yeni varlık sınıfını nihayet benimsemesinde nelerin rol oynadığını da açıkladı.

Binance indirim kodu

Ünlü işadamı, dünya çapında yaşanan pozitif denetimsel değişikliklerin kendisinin bu adımı atmasını sağladığını belirtti. İşadamı kimliğinden dolayı O’Leary, kripto para gibi denetleyici kurumların onaylamadığı sektörler ile herhangi bir iş yapamıyordu. Denetleyici kurumların kripto paraları bir varlık sınıfı olarak tanımasından sonra ünlü iş adamı da bu alandaki ilgisini açığa vurdu. O’Leary konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu varlık sınıfının bir yere gittiği yok. Halen bu sektörün çok erken safhalarında bulunuyoruz. Zaman geçtikçe ben de daha fazla ilgi göstereceğim.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

O’Leary’nin kripto para yolculuğunun eğlenceli bir tarafı da var. Bir zamanlar kripto paraların “çöp” olduğuna inanan O’Leary, sonradan yaptığı açıklamasında portföyünün %3’ünün Bitcoin ve Ethereum üzerinde bulunduğunu söyledi.

Ünlü işadamı, son röportajlarında Bitcoin yerine Ethereum’u tercih etmesiyle dikkat çekiyor.

Bitcoin ve Ethereum Dışında Neler Var?

Peki O’Leary kripto para koleksiyonunda neler bulunuyor. Ünlü isim çok detaylı bir şekilde açıklama yapmamış olsa da, kısa bir süre önce toplam yatırımının %7’sinin kripto paralarda olduğunu söylemişti. Portföyünü diğer kripto paralar ile çeşitlendirmek konusunda ise O’Leary şunları söyledi: “Ethereum ve Bitcoin’in de ötesine gittim. Şu anda USDC üzerinde oldukça büyük bir pozisyonum var. Ayrıca şu anda kafamda planladığım bazı diğer kripto varlıklara da geçiş yapıyorum.”

İlgili Haber:  Kurumlar Çin’de Çıkarılmış Bitcoin'i Satın Almak İstemiyor

Peki çevresel endişeler ünlü işadamının hangi kripto paraya yatırım yapacağını etkileyebilir mi? O’Leary, rüzgar enerjisi ve fazla doğalgazın yakımı ile Bitcoin madenciliği yapılacağını duyduğu Batı Teksas bölgesinden çıkan Bitcoin’leri satın alabileceğini söyledi: “Kripto para varlıklarımı yükseltmeyi düşünüyorum. Bu yılın sonunda %7 olabilir ancak istersem %20’lere kadar çıkabilirim, fakat bu konuda acele etmek istemiyorum.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar