30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

İsmini Açıklamayan Bir Kişi, Pennsylvania Üniversitesine 5 Milyon Dolarlık Bitcoin Bağışında Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Pennsylvania Üniversitesi, ismini açıklamayan bir kişiden 5 milyon Dolarlık Bitcoin bağışı aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Pennsylvania Üniversitesi, ismini açıklamayan bir kişinin 5 milyon Dolarlık Bitcoin bağışı gönderdiğini açıkladı.
  • Üniversite, bu miktarı şimdiye kadarki en büyük kripto para bağışı olarak nitelendirdi.

Pennsylvania Üniversitesi, Perşembe günü yaptığı açıklamada, ismini açıklamayan bir kişinin Wharton İşletme Okuluna finans alanındaki yeniliklerle ilgili programları teşvik etmek için kullanılacak 5 milyon Dolarlık Bitcoin bağışı yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Üniversiteye Yapılan En Büyük Kripto Bağışı

Üniversite, söz konusu bağışın şu ana dek okulun aldığı en yüksek kripto bağışı olduğunu dile getirdi. Pennsylvania Üniversite, 2021 yılının başından bu yana kripto para bağışı kabul ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para, yüksek öğretimde gittikçe daha popüler bir hayırseverlik biçimi haline geliyor. Öte yandan, kripto parada bağış alan okulların, bu değişken ve dalgalı varlığı nasıl yönettikleri tam olarak net değil.

Pennsylvania Üniversitesinin Geliştirme ve Mezun İlişkileri Başkan Yardımcısı John Zeller konu ile ilgili yaptığı açıklamada, okulun bir alışkanlık olarak gelen kripto para bağışlarını anında sattığını ve fiat para birimine çevirdiğini dile getirdi. Zeller, bunun temel olarak kripto piyasasındaki yüksek dalgalanma ve düşüş riskine karşı alınan bir önlem olduğunu belirtti.

Ripple Kurucusundan San Francisco Eyalet Üniversitesine 25 Milyon Dolarlık XRP Bağışı

Üniversitelere yapılan kripto para bağışlarının resmi bir listesi yok; ancak 2018 Bloomberg anketine göre Cornell, Berkeley ve MIT, 3 yıldır kripto bağışı kabul ediyor.

Bazı dikkate değer bağışlar arasında ise; Ripple’ın kurucusu Chris Larsen’in 2019’da San Francisco Eyalet Üniversitesi’ne yaptığı 25 milyon Dolarlık XRP bağışı yer alıyor. Bu bağış, o zaman için bir yüksek öğretim kurumuna yapılan en büyük dijital varlık bağışı olarak kaydedilmişti.

İlgili Haber:  NFT Sahipleri Öldüklerinde NFT'lerine Ne Olacak?

Wharton’ın Bitcoin bağışçısından aldığı gibi büyük miktarlar, genellikle birkaç yıl boyunca programları ve kürsüleri finanse etmek için kullanılır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar