14 Ağustos 2022, Pazar
22.7 C
İstanbul

İsmini “Block” Olarak Değiştiren Square’e Telif Davası Açıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Vergi firması H&R Block, geçtiğimiz günlerde ismini “Block” olarak değiştiren Jack Dorsey’nin Square’ine telif davası açtı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Vergi firması H&R Block, Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’nin şirketine telif davası açan ilk firma oldu.
  • Bu ayın başlarında ödeme şirketi Square, adını “Block” olarak değiştirmiş ve blockchain teknolojisine artık daha fazla odaklanacağının sinyallerini vermişti.

Square’nin bu ay ismini “Block” olarak değiştirmesinin ardından kripto para endüstrisindeki birçok kişi konu ile ilgili şikayetlerin an meselesi olduğuna dair şakalar yapmıştı. Şimdi gerçekleşmeye başlıyor.

Binance indirim kodu

Jack Dorsey’nin Block’una Telif Davası

Vergi firması H&R Block, Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’nin şirketine telif davası açan ilk firma oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

H&R Block başkanı ve CEO’su Jeff Jones konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün yaptığımız dava başvurusu, tüketicilerdeki kafa karışıklığını önlemek ve bir rakibin 60 yılı aşkın bir süredir oluşturduğumuz itibar ve güvenden yararlanmasına engel olmak için önemli bir çabadır.” ifadelerini kullandı. Dava, ABD’nin Missouri Batı Bölge Mahkemesi’nde açıldı.

Telif davasında, söz konusu iki firmanın logolarının ve adlarının çok benzer olduğu ve müşterilerin firmaları karıştırabileceği iddia ediliyor. Vergi firması, “sayısız göstergenin” tüketicilerin iki markayı gerçekten karıştırdığını kanıtladığını da dava dosyasına ekledi.

Dorsey, Kripto Para Alanına Daha Fazla Odaklanacak

Bu ayın başlarında ödeme şirketi Square, adını “Block” olarak değiştirmiş ve blockchain teknolojisine artık daha fazla odaklanacağının sinyallerini vermişti. Bu ay Twitter’daki görevinden ayrılan ve aynı zamanda uzun zamandır bir Bitcoin savunucusu olan Jack Dorsey, artık sadece Block CEO’su olarak tanınıyor. Ayrıca isim değişikliği sırasında Block hisse fiyatları da %6 oranında düşüş yaşamıştı.

H&R Block, kripto para veya blockchain alanına çok fazla ilgi göstermese de; Block aslında vergi hazırlık alanına girmeye ilgi gösteriyor. Geçen yıl Kasım ayında, Block çatısı altındaki bir hizmet olan Cash App, Credit Karma’nın vergi bölümünü 50 milyon Dolarlık ödeme yaparak satın aldığını duyurdu. Cash App ayrıca kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Solana gibi kripto paraları kolayca alıp satmasına olanak tanır.

İlgili Haber:  Ünlü Boksör Mike Tyson Bitcoin mi Ethereum mu Diye Sordu - Kripto Para Uzmanları Cevapladı

Jack Dorsey’nin Block’u henüz dava ile ilgili bir açıklama yayınlamadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar