27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

İspanya Futbol Ligi LaLiga ve NFT Platformu Sorare Bir Ortaklık Anlaşmasına İmza Attı: Her Futbolcunun NFT’si Olacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İspanya futbol ligi LaLiga’daki her bir futbolcu bir NFT’ye dönüştürülecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İspanya futbol ligi LaLiga, Fransız blockchain fantezi futbol oyunu Sorare ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.
  • LaLiga kulüpleri, NFT satışlarından telif ücreti alacak; ve Sorare de anlaşmanın münhasırlığını sağlamak için lige asgari bir garanti ödeme yapacak.

İspanya futbol ligi LaLiga, Fransız blockchain fantezi futbol oyunu Sorare ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma, özellikle de NFT endüstrisine yönelik gerçekleştirildi.

Binance indirim kodu

LaLiga ve Sorare

Ortaklık, hem LaLiga Santander (birinci lig) hem de LaLiga Smartbank’taki (ikinci lig) oyuncuları kapsıyor. Bu sayede koleksiyonerlerin ve taraftarların, farklı fantezi futbol turnuvalarında beş kişilik takımlarla rekabet etmeleri amaçlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

LaLiga kulüpleri, NFT satışlarından telif ücreti alacak; ve Sorare de anlaşmanın münhasırlığını sağlamak için lige asgari bir garanti ödeme yapacak.

LaLiga başkanı Javier Tebas konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Bugünün en heyecan verici spor NFT projesi olan Sorare ile yaptığımız bu ortaklık, küresel olarak yeni izleyicilere ulaşmamızı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

LaLiga, Sorare ile işbirliği yapan ilk futbol organizasyonu değil.

Şirket, Juventus, AC Milan, Liverpool FC, Paris Saint-Germain FC ve Real Madrid de dahil olmak üzere dünyanın en büyük 100 futbol kulübünün NFT üretme lisansına sahip. Ayrıca Major League Soccer’daki her bir oyuncunun kendine özel NFT’si platformda bulunuyor.

Spor Dünyası ve NFT Endüstrisi

Sorare, futbol endüstrisinin, sanat eseri veya koleksiyonlar gibi dijital içerikleri temsil etmek için kullanılabilecek kriptografik olarak benzersiz NFT yeniliğinden yararlanmasının birçok yolundan sadece biridir.

Diğer tarafta, Ukrayna Premier Ligi takımı Dynamo Kyiv, geçtiğimiz haftalarda kripto borsası Binance ile bir anlaşma imzaladı ve maç biletlerinin Binance’nin NFT pazarında satışa çıkarılmasını sağladı.

İlgili Haber:  Müzisyen Doja Cat’in NFT Lansmanının Ardından Tezos Fiyatı %24 Oranında Yükseldi

Diğer sporlar da NFT’leri benimsiyor. Bu anlamda en büyük örnek olarak: NFT tabanlı video koleksiyon platformu NBA Top Shot, başlangıcından bu yana 500 milyon Doların üzerinde satış hacmi üretti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar