26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

İspanya, Kripto Para Sahiplerini Uyardı: 15 Bin Kripto Kullanıcısı Ceza Alabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İspanya vergi yetkilileri, vergi beyannamelerinde sahip oldukları kripto paraları beyan etmedikleri takdirde 15.000 kripto sahibinin para cezasına çarptırılabileceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İspanya vergi dairesi, kripto para sahipleri için bir uyarı yayınladı.
  • İspanya’daki kripto sahipleri varlıklarını beyan etmezlerse çeşitli cezalar ile karşı karşıya kalabilir.

İspanya Maliye Bakanlığı, kripto varlıklarının vergilendirilebilir gelir olduğu konusunda bir uyarı yayınladı. Uyarıya göre, bir kripto sahibi bu varlıkları beyan etmezse ağır cezalar alabilir.

Binance indirim kodu

Satış Esnasında Kripto Paranın Vergilendirilmesi Gerekiyor

Yeni mali yılın başlamasıyla birlikte İspanya vergi daireleri, İspanyol kripto para sahiplerini vergi yükümlülükleri konusunda uyarıyor. Telemadrid’de yayınlanan bir rapora göre İspanya Maliye Bakanlığı, yaklaşık 15.000 İspanyol’un vergi beyannamelerinde kripto para tuttuklarına dair gerekli güncellemeyi yapmalarını öneriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İspanya vergi mevzuatı uyarınca, kripto sahiplerinin kripto para alırken değil, satış sırasında vergi ödemeleri gerekecek.

İspanya’daki Bitcoin Patlaması

Dünyanın diğer bölgelerinde olduğu gibi, kripto endüstrisi İspanya’da da – ve özellikle başkent Madrid’de – ciddi bir yükseliş yaşıyor. Telemadrid, şimdiden İspanya başkentindeki 100’den fazla kuruluşta kripto para ile ödeme yapmanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Ancak yetkililerden Bitcoin patlamasına dair bir tepki de geldi. Madrid sokaklarında kripto borsası Bit2me tarafından yapılan büyük ölçekli bir reklam kampanyasının ardından, İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), söz konusu Bitcoin sokak reklamlarını düzenlemek için daha katı kurallar önerdi.

CNMV ve İspanya Bankası, kripto paranın doğasında bulunan yatırım risklerine ilişkin ortak bir bildiri yayınladı ve BTC gibi kripto paraları “değişken, karmaşık ve şeffaflıktan yoksun” olarak tanımladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar