27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

İspanyol Yetkililer, Huobi ve ByBit Kripto Borsalarını Lisanssız Çalışmamaları İçin Uyardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, Huobi ve ByBit de dahil olmak üzere 12 şirketi gerekli lisanslar olmadan faaliyet gösterdikleri konusunda uyardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, Huobi ve ByBit’i gerekli lisansları olmadan faaliyet gösterdikleri konusunda uyardı.
  • Duyuru ayrıca, lisanssız yatırım hizmetleri sağladığı iddia edilen 10 başka firmayı da hedef aldı.

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), kripto borsaları Huobi ve ByBit’i gerekli lisansları olmadan yatırım hizmetleri sundukları konusunda uyardı.

Binance indirim kodu

Duyuru ayrıca, lisanssız yatırım hizmetleri sağladığı iddia edilen 10 başka firmayı da hedef aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CNMV’den yapılan açıklamada, “CNMV kayıtlarına göre, söz konusu kurumlar Komisyonun ilgili sicilinde kayıtlı değil ve bu nedenle CNMV’nin denetimine tabi yatırım hizmetleri veya diğer faaliyetleri sunmaya yetkili değiller.” ifadeleri kullanıldı.

Kripto Para Düzenlemeleri

Bu açıklama, kripto endüstrisini etkileyen uzun bir düzenleyici tartışma dizisinin en sonuncusu olarak dikkat çekiyor.

Huobi ve ByBit’in rakip borsası Binance, son aylarda dünya çapında çok sayıda finansal hizmet düzenleyicisi tarafından hedef alındı.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, geçtiğimiz haftalarda Birleşik Krallık müşterileri için bir kripto borsasına sahip olmak ve işletmek üzere satın alınan Binance kuruluşu Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

Cayman Adaları, Malezya ve İtalya’daki düzenleyiciler de Binance’in kendi yetki alanlarında faaliyet göstermek için kayıtlı olmadığını iddia eden açıklamalar yaptı. Bu ülkelere ek olarak Japonya da benzer bir uyarı yayınladı.

ABD ve Kripto Para

ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olan Gary Gensler, son zamanlarda kripto endüstrisinin mevcut düzenleyici durumunda oluşturduğu riskler konusunda açıklamalar yaptı.

Gensler, CNBC ile yaptığı bir röportajda, “Biz bir yatırım koruma ajansıyız ve şu anda, kripto para spekülatif bir varlık. Yapmak istediğimiz şey, dolandırıcılık ve manipülasyona karşı bazı temel korumaları sağlamaktır.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar