İspanyol Yetkililer, Huobi ve ByBit Kripto Borsalarını Lisanssız Çalışmamaları İçin Uyardı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, Huobi ve ByBit de dahil olmak üzere 12 şirketi gerekli lisanslar olmadan faaliyet gösterdikleri konusunda uyardı.

blank

Haberin Özeti

  • İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, Huobi ve ByBit’i gerekli lisansları olmadan faaliyet gösterdikleri konusunda uyardı.
  • Duyuru ayrıca, lisanssız yatırım hizmetleri sağladığı iddia edilen 10 başka firmayı da hedef aldı.

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), kripto borsaları Huobi ve ByBit’i gerekli lisansları olmadan yatırım hizmetleri sundukları konusunda uyardı.

blank

Duyuru ayrıca, lisanssız yatırım hizmetleri sağladığı iddia edilen 10 başka firmayı da hedef aldı.

CNMV’den yapılan açıklamada, “CNMV kayıtlarına göre, söz konusu kurumlar Komisyonun ilgili sicilinde kayıtlı değil ve bu nedenle CNMV’nin denetimine tabi yatırım hizmetleri veya diğer faaliyetleri sunmaya yetkili değiller.” ifadeleri kullanıldı.

Kripto Para Düzenlemeleri

Bu açıklama, kripto endüstrisini etkileyen uzun bir düzenleyici tartışma dizisinin en sonuncusu olarak dikkat çekiyor.

Huobi ve ByBit’in rakip borsası Binance, son aylarda dünya çapında çok sayıda finansal hizmet düzenleyicisi tarafından hedef alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, geçtiğimiz haftalarda Birleşik Krallık müşterileri için bir kripto borsasına sahip olmak ve işletmek üzere satın alınan Binance kuruluşu Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

Cayman Adaları, Malezya ve İtalya’daki düzenleyiciler de Binance’in kendi yetki alanlarında faaliyet göstermek için kayıtlı olmadığını iddia eden açıklamalar yaptı. Bu ülkelere ek olarak Japonya da benzer bir uyarı yayınladı.

ABD ve Kripto Para

ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olan Gary Gensler, son zamanlarda kripto endüstrisinin mevcut düzenleyici durumunda oluşturduğu riskler konusunda açıklamalar yaptı.

Gensler, CNBC ile yaptığı bir röportajda, “Biz bir yatırım koruma ajansıyız ve şu anda, kripto para spekülatif bir varlık. Yapmak istediğimiz şey, dolandırıcılık ve manipülasyona karşı bazı temel korumaları sağlamaktır.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend