28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

İsrail, Hamas’ın Bitcoin, Tether ve Dogecoin Bağışlarını Ele Geçirmeyi Amaçlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hamas örgütü, son zamanlarda çok sayıda kripto para bağışı aldı. İsrailli yetkililer bu bağışları engellemek için harekete geçmeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hamas örgütü, geçtiğimiz haftalarda yüklü miktarda kripto para bağışı aldı.
  • İsrailli yetkililer, son olarak, örgütle bağlantılı olduğuna inandığı adreslere el koyma emri çıkardı.
  • Bu adreslerde en fazla Tether, Bitcoin ve Dogecoin bağışları bulunuyor.

İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansman Bürosu, bugün, Hamas tarafından kontrol edildiğine inanılan 84 kripto para adresine el koyma emri çıkardı.

Binance indirim kodu

Hamas, 7.7 Milyon Dolarlık Kripto Para Bağışı Topladı

Blockchain analiz şirketi Elliptic’e göre, bu adresler kripto para olarak 7.7 milyon Dolar değerinde bağış topladı. Son zamanlarda popülaritesi artan Dogecoin bağışının da 40.000 Doları aştığı hesaplandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Elliptic, Hamas ile ilişkili kripto para adreslerindeki en büyük kripto para hacminin 4.1 milyon Dolar ile Tether’e ait olduğunu ortaya koydu. Onu, 3.3 milyon Dolarlık bağış ile Bitcoin takip etti.

İsrail ve Hamas Çatışmasında Kripto Paranın Rolü

Gazze Şeridi’ni yöneten Hamas, Bitcoin ile yakın kurduğu yakın ilişki sayesinde son dönemde çok kez gündeme geldi. Örgüt, İsrail ile son çatışması sırasında çok sayıda kripto para bağışı topladı. Dünyanın en büyük ekonomileri tarafından geleneksel finansal sistemin dışına atılmış olan grup, Dolar ve Euro gibi para birimlerine erişmekte zorlanıyor.

Bu noktada ise Hamas için Bitcoin veya DOGE gibi merkezi olmayan kripto paralar devreye giriyor. Hamas cüzdanlarındaki en yüksek değerin Tether’e ait olması ise sabit bir değeri olan stablecoinlerin kullanım alanlarını tekrar gün yüzüne çıkarıyor. Bitcoin veya DOGE gibi kripto paraların aksine çok daha istikrarlı bir fiyata sahip olan Tether, ayrıca farklı cüzdanlar arasında da kolayca transfer edilebiliyor.

İlgili Haber:  20 Kripto Yöneticisi ve Müşterisi Bir Saldırıda Hedef Alındı

Elliptic, İsrail tarafından vurgulanan 84 adresin çoğunun daha önce de Hamas’ın askeri kanadı olan El Kassam Tugayları ile ilişkili olarak tanımlandığını dile getiriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar