İşte Analiste Göre Ripple (XPR)’nin 1 Doları Aşmasını Sağlayacak O Koşul!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

XRP fiyatı genel kripto para piyasalarında yaşanan toparlanma hareketlerine çabuk uyum sağladı ve fiyat 24 Hazian seviyesi olan 0.69 dolara geri yükseldi. Haftalık bazda %15’lik yükselişiyle yatırımcılarına rahat bir nefes aldıran XRP’nin fiyatı SEC ile arasında devam eden davadan da etkileniyor. Analizci Saif Naqvi XRP fiyatını değerlendirdi…

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda yükselen üçgeninin üst trend çizgisinde işlem gören XRP, genel kripto para piyasa çöküşü sırasında kaybettiği bölgeleri tekrardan kazanmayı hedefliyor. Dünyanın en büyük yedinci kripto parası olan Ripple bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %9.7’lik yükseliş ile 0.688 dolardan işlem görüyor.

blank

XRP Günlük Grafiği

xrp

Geçen hafta XRP fiyatının 0.48 dolardan geri sıçramasıyla birlikte fiyat grafiklerde sabit bir şekilde yükselişe geçti. Yükselen bir üçgen formasyonu oluşturan XRP bu yolculuğunda analiste göre 0.54, 0.57 ve 0.58 dolar seviyelerinde destekler oluşturdu. Naqvi bu bölgelerin boğa modelinde alt trend çizgisini oluşturduğunu düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

XRP fiyatının şimdiki kritik bölgesi ise üst trend çizgisi olan 0.69 dolara kaymış durumda gözüküyor. Analizciye göre bu bölgenin üstünde ise XRP’nin günlük 200-SMA değeri (yeşil) olan ve direnci olan 0.778 dolar seviyesi bulunuyor. Bu seviye 22 Haziran tarihinde fiyatın 0.478 dolara kadar düşmesine neden olan %21’lik çöküşü tetiklemişti. Analizciye göre en iyi senaryoda, bu bölgenin üstünde gerçekleşebilecek bir kapanış durumunda 1 dolara doğru bir tırmanış süreci başlayabilir. Ancak Naqvi piyasada halen ayı lehine işaretler bulunduğunu, boğaların da bu sinyalleri aşması için çok çalışması gerektiğini söyledi.

RSI değeri aşırı satış bölgesinde bir sıfırlama yaşamıştı. Önümüzdeki günlerde 50’nin üstüne bir çıkış durumunda analizciye göre XRP’nin tekrardan 1 dolara ulaşma ihtimali güçlenebilir. Directional Movement Index (DMI) değeri ise halen ayı lehine bir tabloya işaret ediyor. Ancak buna rağmen +DI çizgisi –DI çizgisine yaklaştı. Analiste göre bir kesişim durumunda bu 19 Mayıs’tan bir ilk yaşanmış olacak ve bununla birlikte XRP’nin prognozu daha iyi gözükmeye başlayabilir. MACD değerinin histogramı da analiste göre ayı lehine momentumun azaldığına işaret etti.

Naqvi, bu göstergelerin piyasa gözlemcilerini bir trend değişimi yönünde ikna edemeyebileceğini söyledi ancak birkaç gün içerisinde gerçekleşebilecek gelişmelerin piyasayı daha net bir hale getireceğini aktardı. Naqvi 0.778 doların üstünde bir kapanışın XRP’yi 100-MA (sarı) değeri olan 0.95 dolara kadar çekebileceğini düşünüyor, buradan da 1 dolara doğru bir sıçrama olabilir. Ancak boğalar ani satış baskısı dalgalarına karşı da dikkatli olmak zorunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend