7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

İşte Bitcoin Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Söylenti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uzmanlar, Bitcoin fiyatının geçtiğimiz 24 saatte %8 oranında artmasının ve 55.000 Dolar seviyesini geçmesinin temel nedenini açıkladı. Pek çok uzman, SEC’in 18 Ekim’de bir Bitcoin ETF’sini onaylayacağı söylentisinin, bu fiyat artışını yarattığını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı hızla yükseliyor ve bazıları, bunu SEC’den gelecek olası bir Bitcoin ETF onayına bağlıyor.
  • Bitcoin, son 24 saatte %8’in üzerinde arttı ve şu anki seviyesi olan 54.284 Dolara düşmeden önce 55.000 Doları aşmayı başardı.

Bitcoin fiyatı hızla yükseliyor ve bazıları, bunu SEC’den gelecek olası bir Bitcoin ETF onayına bağlıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin ETF Söylentileri

Bir Bitcoin ETF, yatırımcıların kripto paraya doğrudan yatırım yapmadan o kripto parayı temsil eden hisseleri satın almalarını sağlayan bir yatırım ürünüdür. SEC, kripto pazarındaki fiyat manipülasyonu ile ilgili endişelerini öne sürerek şimdiye kadar yapılan tüm kripto ETF başvurularını reddetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto endüstrisi ise yıllardır ABD’de bir Bitcoin ETF’nin onaylanması için can atıyor. Bu beklenti ve pozitif anlamda ortaya çıkan söylentiler de Bitcoin fiyatının yükselmesini sağlıyor.

Şu anda en az 13 yüksek profilli şirket, bir Bitcoin ETF başlatmak için SEC’e başvuru yapmış durumda ve düzenleyici kurumdan bir cevap bekliyor. ETF uzmanları ise 18 Ekim’de bir Bitcoin ETF’nin onaylanacağını söylüyor.

Bitcoin Fiyatı Artıyor

Öte yandan bu söylentiler, SEC’in Bitcoin spot piyasasını izleyen bir “Bitcoin vadeli işlem ETF’sini” de onaylayabileceği anlamına geliyor.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas Twitter’da SEC Başkanı Gary Gensler’e atıfta bulunarak, “Onun sevdiği Bitcoin vadeli işlem ETF’leri çok canlı ve muhtemelen Ekim ayı içinde bunların onaylandığını göreceğiz.” diye yazdı. Bir vadeli işlem ETF’si, yatırımcıların kripto varlığın kendisinden ziyade vadeli işlem sözleşmelerini temsil eden hisseleri satın almalarına izin verir.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının %23'lük Ciddi Düzeltmeden Sonra Hızla Toparlanmasının 3 Nedeni

Tüm bu söylentilerin ortasında Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %8’in üzerinde arttı ve şu anki seviyesi olan 54.284 Dolara düşmeden önce 55.000 Doları aşmayı başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar