İşte Bitcoin ile Satın Alınabilecek Londra’nın En Pahalı Evi

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Londra’nın en pahalı konutu olan One Hyde Park’taki çatı katı dairesi 240 milyon Dolara satılıyor. Daire, Bitcoin veya Ethereum ile satın alınabilir.

Haberin Özeti

  • Londra’nın en pahalı evini Bitcoin veya Ethereum ile 240 milyon Dolara satın alabilirsiniz.
  • Bitcoin veya Ethereum karşılığında satılırsa ev, kripto para ile şimdiye kadar satın alınan en pahalı ürünlerden biri olacak.

Şu anda Birleşik Krallık’taki en pahalı mülk, 175 milyon Euro (241 milyon Dolar) değerinde bir fiyat etiketiyle satılıyor. Satıcının, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile teklif aldığı bildiriliyor.

Ev, 3.865 BTC Karşılığında Satın Alınabilir

Ev, Londra’nın prestijli Knightsbridge bölgesindeki One Hyde Park’da bulunuyor ve 18.000 metrekarelik yaşam alanı ile ultra lüks konut sınıfında yer alıyor. Evde beş büyük yatak odası, bir kokteyl bar, özel bir spor salonu, spa ve 750 şişe kapasiteli bir şarap mahzeni bulunuyor. Evde aynı zamanda dört park yeri ve iki tarafı da saran bir teras dikkat çekiyor.

Söz konusu lüks evi, kripto para ile satın almak isterseniz, 3.865 BTC veya 98.590 ETH ile ödeme yapmanız gerekiyor. Evin satış işlemlerini yürüten emlakçı Bloomberg’e yaptığı açıklamada, çatı katının “Londra’nın kalbinde, gelecek yıllar için sağlam bir yatırım performansı göstermeye devam edecek dünya çapında bir gayrimenkul varlığı” olduğunu söyledi.

BTC ile Daire Satışı, Beeple’ın NFT Rekorunu Geride Bırakabilir

Bununla birlikte, Londra’daki ortalama emlak fiyatının geçen yıl %5.3 arttığı ve Bitcoin fiyatının yalnızca 2021’de %112.8 oranında değer kazandığı göz önüne alındığında, ilk göründüğünden daha az kazançlı bir fırsat değerlendirmesi yapılabilir.

Kripto para karşılığında satıldığı takdirde daire, son yıllarda kripto ile satın alınan en pahalı varlıklardan biri haline gelecek. Bu değer, yılın başlarında Beeple NFT’si için ödenen 69 milyon Dolar seviyesini gölgede bırakacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend