30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

İşte Bitcoin ve Ethereum’un Savunması Gereken Destek Noktaları

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan gerilemeler ile beraber yatırımcılar, alıcıların devreye girip bu düşüş dalgasını kırabileceği kritik destek noktalarının arayışlarına girdiler.

Binance indirim kodu

Fairlead Strategies’te teknik analizci görevi yapan Katie Stockton’un Pazartesi günü paylaştığı bir notta, yatırımcıların dikkat etmesi gereken Bitcoin ve Ethereum destek noktaları paylaşıldı.

Binance indirim kodu

Bitcoin geçen ayki tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %33 daha düşük bir seviyede işlem görürken, Ethereum ise geçtiğimiz hafta kırdığı rekorundan hızlı bir şekilde %29 değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto paralarda yaşanan bu düşüşler kısmen de olsa, Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji kullanımının sürdürülebilirliğini sorguladığı ve Tesla’nın artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıkladığı tweet’inden sonra gerçekleşti.

“Bitcoin’in Sahip Olduğu Kısa ve Orta Vadeli Momentum Zayıf Gözüküyor”

Stockton’a göre, Bitcoin’in sahip olduğu kısa vadeli momentum zayıfladı ve artık Bitcoin için kritik direnç noktası 60.000 dolar haline geldi. Bununla birlikte, hafta sonu test edilen 42.000 seviyesi, güçlü bir destek noktası işlevi görebilir. Bu destek seviyesi ayrıca bir Fibonacci gerileme seviyesiyle de örtüşüyor ve yakında da 200-SMA değeriyle de çakışabilir.

Stockton açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu 42.000 dolar seviyesi Bitcoin için kısa vadeli olacak şekilde bir dayanak noktası olabilir ancak orta vadede aşağı yönlü hareketin durduğuna dair henüz bir sinyal yok. Bu destek noktasının kırılması durumunda bir sonraki destek 34.000 dolara yerleşebilir.

34.000 dolara gerçekleşebilecek bir düşüş, şu anki seviyelerden %23’lük bir kan kaybı anlamına geliyor. Stockton’a göre, Haziran başına kadar Bitcoin için bir aşırı satış bölgesi oluşmayacak, bu yüzden orta vadede zayıf bir momentuma sahip olsa da Bitcoin için uzun vadeli momentum halen pozitif görünüyor. Stockton bu açıklamalarıyla beraber, yaşanan düzeltme dalgasından sonra piyasalarda bir boğa havası oluşabileceğini vurduladı.

İlgili Haber:  Coinbase, Önümüzdeki 2 Ay İçinde Dogecoin'i Listeleyecek

Ethereum Parabolik Rallilere Özgü Risklerden Etkilendi

Ether ise Bitcoin’den daha farklı teknik göstergelere sahip. Bitcoin fiyatları Nisan sonu ve Mayıs ayında düşüş gösterirken Ethereum ise parabolik bir yükseliş sergilemişti. Stockton bu durumu şöyle yorumladı: “Ethereum’un gerilemesinin şiddeti, parabolik rallilere özgü riski de gözler önüne seriyor. Bu düşüşte destek noktaları birer birer yıkılmıştı. Ethereum’un destek noktası şu anda 2.038 dolar seviyelerinde gözüküyor. Bu da şu anki fiyatlardan %40’lık bir değer kaybı anlamına geliyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar