1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

İşte Büyük Pazar Hareketlerinin Arkasındaki Bitcoin Balinaları

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük yatırımcılar ve küresel bir finans kurumu tarafından yapılan bir dizi duyuru, Bitcoin fiyatını hareketlendirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir dizi yüksek profilli yatırımcı, Bitcoin’e önemli yatırımlar yaptıklarını açıkladı.
  • Haber yayınlandıktan sonra Bitcoin ticaret hacmi iki katına çıktı.
  • Fed 2021’e kadar daha fazla destek vaat ederken Wall Street rekor kırmaya devam ediyor.

Bitcoin balinaları, tıpkı otobüs gibidir; siz saatlerce birini beklersiniz ve sonra üçü aynı anda gelir. Bunun bir sonucu da Bitcoin’in efsanevi 20.000 Dolarlık seviyesini 23.000 Dolara kadar çıkarmasına neden oldu.

Binance indirim kodu

Büyük Bitcoin Balinaları

İlki, Londra merkezli bir yatırım şirketi olan Ruffer LLP idi. Dün şirket, sessizce 744 milyon Dolarını (firmanın toplam fonunun sadece %2.5’i) Bitcoin’e yatırdığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İkincisi American Express’ti. Şirketin yatırım kolu American Express Ventures, kurumsal yatırımcılar için bir kripto ticaret platformu olan FalxonX’e yaptığı 17 milyon Dolarlık orijinal yatırımını ikiye katladı.

Son ve belki de en önemli balina ise, One River Asset Management CEO’su Eric Peters’di. Kripto parada 600 milyon Dolarlık ilk yatırım yapmak için ayrı bir firma olan One River Digital’i kuran Peters, 2021’in başlarında yatırımını 1 milyar Dolara yükseltecek.

Peters, muhtemelen yatırımcı meslektaşlarını uyarmayarak satın alma maliyetini düşük tutmak için Kasım ayına kadar gizlice Bitcoin satın almaya devam etti.

Muhtemelen Bitcoin ticaret hacminin son 24 saatte patlamasının nedenleri bunlardır. Aslında, veri sağlayıcısı Nomics’e göre hacim iki katına çıktı ve bu sadece bot ticareti de değildi.

Kripto Para Endüstrisinde Yoğun Nakit Girişi Görüldü

Sektör genelinde yoğun bir biçimde nakit girişi görüldü. XRP (%22 artış), Hex (%20 artış), Litecoin (%15 artış) ve Stellar’daki (%13 artış) kazançlar ile küresel kripto piyasası değeri %13 artışla 650 milyar Dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Stabilcoin Rezervlerine Bitcoin Ekleyen LUNA'nın Fiyatı Rekor Seviyeye Çıktı

Kriptoyu kurumsal yatırımcılar için bu kadar çekici kılan nedir? AAX sözcüsü, konu ile ilgili, “Bu, birden fazla faktörün bir kombinasyonu: tahviller negatif oranlar veriyor, gelişmiş dünyadaki faiz oranları sıfır veya altında, para arzındaki artış itibari para birimlerinin değerini düşürdü ve enflasyon gerçeği tekrar gün yüzüne çıktı.” dedi.

Temelde kripto, diğerlerinin üzerinde ve ötesinde getiri sağlayan tek varlık sınıfıdır ve balinalar da, haliyle, bu evrene dahil olmayı ister.

Tüm piyasalar yükselen Bitcoin’den yararlanmaya devam ederken, Amerika’daki perakende satışlarda ise düşüş sürüyor. Ayrıca, ülkede işsizlik yardımı başvurusunda bulunan Amerikalıların sayısının geçen ay 800.000 dolayında arttığı dile getiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar