İşte Çin’in Kripto Para Hamlesini Doğru Bir Şekilde Öngören 4Chan Kullanıcısına Göre Bundan Sonra Yaşanabilecekler

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

4Chan üzerindeki bir kullanıcı, Bitcoin ve diğer kripto paralarda yaşanan ani çöküş dalgasını öngörmüş olabilir. Ancak tabii ki bunun tamamen tesadüf olma ihtimali de var.

blank

Bazen 4Chan gibi görsel forumlarda en beklenmedik tahminler doğru çıkabiliyor. Ancak bu ortamlarda yayılan komplo teorileri genelde çok ses getirmeyi başaramıyor. Aynı durum yine yaşandı ve “ti0XB+Fa” kullanıcı adlı bir kişi, şu anda kripto para dünyasını kasıp kavuran çöküş dalgasını doğru tahmin etmeyi başardı.

blank

“ti0XB+Fa”nın Paylaştığı Tahmin

blank

Söz konusu tahmin 18 Mayıs Salı günü yapıldı ve tahminin içeriği “Çin Komünist Partisi’nin çok büyük bir duyuru yapacağı ve böylelikle Bitcoin fiyatlarını mümkün olan en düşük seviyeye çekeceği” şeklindeydi: “Herkese selam, içeriden bildiriyorum. İlgilenenler için söylüyorum, Çin yeni bir duyuru yapacak. Hangi şirket için çalıştığımı söyleyemem ancak çok büyük bir şirket ve Çin ile iş yapıyoruz. Bugün yapılacak duyuruyla birlikte bir korku ve belirsizlik dalgası yayılacak ve Bitcoin fiyatları mümkün olan en düşük seviyeye çekilmeye çalışılacak. İlk olarak, koordineli bir şekilde bir satış dalgası oluşturulacak ve fiyatlar bir eşiğe getirilerek belirli bir kişinin yatırımlarının likidite edilmesi sağlanacak (kim olduğunu direkt olarak söyleyemem ancak kendisinin de kısmen sebep olduğu bir düzeltme sırasında diplerden oldukça yüklü miktarda Bitcoin satın almıştı). Bu kişinin likidite olmasının ardından Çin’in planı açıkta kalan tüm rezervleri satın alacak ve bu kişi iflas etmiş olacak. Bu olaylar yaşandığında piyasalar çok hızlı bir şekilde yeşile dönecek (70.000 dolar hedefleniyor). Hepsi bu.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu 4Chan kullanıcısına göre yaşanan son çöküş dalgasının arkasında Çin var. Peki bu ifadeler ne kadar inandırıcı? 4Chan daha önce, dünyayı sarsan birçok olayın çıkış noktası olmuştu. Bu “ti0XB+Fa” adlı kullanıcının bu kadar doğru bir şekilde tahminlerinin tutması elbette dikkat çekici. Bitcoin’in son çöküş dalgası fiyatları 30.000 dolara kadar çekmiş ve bazı yatırımcıları savunmasız yakalamıştı.

Anonim Kullanıcının Bu İddiasının Doğru Olması Çok Muhtemel Değil

Ancak Çin yönetiminin, Bitcoin’de yaşanan bu son gelişmelerin arkasında olması hiç muhtemel değil. 750 milyar dolar değere sahip olan Bitcoin piyasası halen oldukça geniş bir büyüklüğe sahip. Balinalar gibi bireysel aktörler iyi kaldıraç pozisyonları alarak belirli piyasa koşullarını suiistimal edip dakikalar içerisinde çift haneli kayıplara yol açabilirler ancak en büyük Bitcoin arzlarına sahip olan isimlerin bunu yapabilme olasılığı oldukça düşük. Ayrıca paylaşılan post’ta hangi şirket hakkında konuşulduğu da gizlenmiş. 4Chan anonim bir platform olduğu için bu tür bir belirsiz açıklamanın sadece ilgi çekmek için olduğu düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend