29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

İşte Elon Musk’ın Kripto Para Kullanıcıları İçin Verdiği Tavsiyeler

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su Elon Musk, PayPal ve Robinhood gibi uygulamalarda kripto para tutmamanız gerektiğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, kripto para kullanıcılarına çeşitli tavsiyelerde bulundu.
  • Musk, “Size özel anahtarınızı vermeyecek bir kripto cüzdanından kaçının.” dedi.
  • Robinhood ve PayPal gibi bazı uygulamalar kullanıcılarına kripto paraları için kullanabilecekleri özel anahtarlarını sağlamıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da kripto hayranlarının Bitcoin veya diğer kripto paraları saklamak için Robinhood ve PayPal gibi uygulamaları kullanmaması gerektiğini belirterek bir dizi tavsiye verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Musk, Freewallet’ı Eleştirdi

Musk, Freewallet ile bir alışverişi sırasında uygulamanın önemli bir özelliğin eksik olduğunu fark ettiğini belirtti. Freewallet için attığı tweette Musk, “Size özel anahtarlarınızı vermeyecek herhangi bir kripto cüzdanından her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.” dedi.

Freewallet, Bitcoin ve diğer kripto paralarını saklamanıza izin veren çevrimiçi bir uygulamadır. Ancak kendi özel anahtarlarınıza bakmanıza izin vermez. Açıklamasında Musk, cüzdanının kilitli olduğunu ve Freewallet’in kısa sürede sorunlarını çözmeyi başardığını belirtti. Yine de yaptığı yorum, birçok yüksek profilli uygulama için daha geniş çap geçerli olabilecek bir tavsiye olarak algılandı.

Robinhood ve PayPal, kullanıcılarının kripto para alıp satmalarına izin veren ve bu alanda en iyi bilinen uygulamalardan ikisidir. Ancak ikisinin de eksik olduğu önemli bir şey, kendi kripto paralarınızı saklama konusudur. Bu, kendi özel anahtarlarınıza sahip olma ve paralarınızı uygulama dışına gönderme seçeneği olarak de değerlendirilebilir. Bir başka deyişle, Robinhood ve PayPal gibi uygulamalardan fiyat etkisi alabilseniz de kripto paranıza kendi cüzdanınızda tuttuğunuz gibi sahip olamadığınız söylenebilir.

Özel Anahtarlar Ne İşe Yarar?

Blockchain dünyasında, kullanıcılar özel anahtarlar aracılığıyla fonları üzerinde tam kontrol sahibi olabilirler. Özel anahtar, temelde bir parola işlevi görür ve paralarınızı tam kontrolü sizdeyken harcamanıza izin verir.

İlgili Haber:  Yatırımlar Bitcoin’i Canlandırırken Piyasalar ise Politik Tartışmaların Ötesinde İyimser Görünüyor

Kripto paralarınızı herhangi bir üçüncü tarafa güvenmenize gerek kalmadan kendi cüzdanınızda saklayabileceğiniz için kripto topluluğunda, “Not your keys, not your coins.” mottosu vardır. Bu, özel anahtarınızı gerçekten elinizde tutmadığınız sürece, onları tutan kişi siz değilsiniz demektir.

Bu mottoyu benimseyen kripto hayranları, özel anahtarlarınıza sahip olmanıza izin vermeyen herhangi bir uygulamadan kaçınma eğilimindedir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar