4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

İşte Kripto Para Piyasasındaki Yükselişe Öncülük Eden DeFi Tokenleri!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Huobi’nin Çinli müşteriler ile ilgili verdiği kötü haberlerden sonra piyasalar ciddi şekilde düşüş yaşamıştı. Ancak ilerleyen saatlerde bazı toparlanma sinyalleri görüldü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geçtiğimiz saatlerde kripto para piyasası oldukça güçlü toparlanma sinyalleri göstermeye başardı.
  • Bitcoin, bugün yaklaşık üç saat içinde %8 artış yakalayarak 44.229 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Merkezi olmayan borsalar Uniswap, Sushi ve Maker’ın yerel kripto paraları ise son 24 saatte sırasıyla %17, %12 ve %10’luk fiyat artışları kaydetti.

Huobi borsası, geçtiğimiz gün, Çinli yatırımcıların artık borsaya kaydolamayacaklarını ve mevcut Çinli müşterilerin hesaplarının da 31 Aralık’a kadar kapatılacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Huobi’nin Çinli Müşteriler ile İlgili Kararı

Huobi’nin kararı, Çin Merkez Bankasının bu hafta başlarında kripto para ticaretini yasaklama duyurusunun ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para piyasaları, Huobi’nin Çinli müşteriler ile ilgili duyurusu üzerine düşüşe geçti. Bu süreçte Bitcoin 42.200 Dolardan 40.890 Dolara; Ethereum ise 2.860 Dolardan 2.750 Dolara kadar düştü. Aynı saatlerde Huobi Token de %20 değer kaybetti.

Ancak geçtiğimiz saatlerde kripto para piyasası oldukça güçlü toparlanma sinyalleri göstermeye başladı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, bugün yaklaşık üç saat içinde %8 artış yakalayarak 44.229 Dolar fiyatına ulaştı. Şu dakikalarda ise BTC, 43.224 Dolara geriledi.

Kripto sitesi CoinGecko’nun verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise aynı saatlerde 2.750 Dolardan 3.056 Dolara yükseldi.

DeFi Tokenleri Piyasa Yükselişine Liderlik Ediyor

Diğer kripto paralarda yükselen fiyatlar ise Çinli kullanıcıların, merkezi olmayan finans alanına yöneliyor olabileceğini gösterdi. Merkezi olmayan borsalar Uniswap, Sushi ve Maker’ın yerel kripto paraları son 24 saatte sırasıyla %17, %12 ve %10’luk fiyat artışları kaydetti.

İlgili Haber:  Tezos (XTZ) Fiyatı Son 24 Saatte %37 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Bugün erken saatlerde Huobi borsası, 22.000 Bitcoin’i (yaklaşık 1 milyar Dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, bunun bir “çekme talebiyle başa çıkmak için soğuk cüzdanların sıcak cüzdanlara aktarılması” hareketi olduğunu tahmin etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar