9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

İşte Kripto Para Piyasasındaki Yükselişe Öncülük Eden DeFi Tokenleri!

Önemli Gelişmeler

Kripto borsası Huobi’nin Çinli müşteriler ile ilgili verdiği kötü haberlerden sonra piyasalar ciddi şekilde düşüş yaşamıştı. Ancak ilerleyen saatlerde bazı toparlanma sinyalleri görüldü.

blank

Haberin Özeti

  • Geçtiğimiz saatlerde kripto para piyasası oldukça güçlü toparlanma sinyalleri göstermeye başardı.
  • Bitcoin, bugün yaklaşık üç saat içinde %8 artış yakalayarak 44.229 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Merkezi olmayan borsalar Uniswap, Sushi ve Maker’ın yerel kripto paraları ise son 24 saatte sırasıyla %17, %12 ve %10’luk fiyat artışları kaydetti.

Huobi borsası, geçtiğimiz gün, Çinli yatırımcıların artık borsaya kaydolamayacaklarını ve mevcut Çinli müşterilerin hesaplarının da 31 Aralık’a kadar kapatılacağını duyurdu.

blank

Huobi’nin Çinli Müşteriler ile İlgili Kararı

Huobi’nin kararı, Çin Merkez Bankasının bu hafta başlarında kripto para ticaretini yasaklama duyurusunun ardından geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasaları, Huobi’nin Çinli müşteriler ile ilgili duyurusu üzerine düşüşe geçti. Bu süreçte Bitcoin 42.200 Dolardan 40.890 Dolara; Ethereum ise 2.860 Dolardan 2.750 Dolara kadar düştü. Aynı saatlerde Huobi Token de %20 değer kaybetti.

Ancak geçtiğimiz saatlerde kripto para piyasası oldukça güçlü toparlanma sinyalleri göstermeye başladı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, bugün yaklaşık üç saat içinde %8 artış yakalayarak 44.229 Dolar fiyatına ulaştı. Şu dakikalarda ise BTC, 43.224 Dolara geriledi.

Kripto sitesi CoinGecko’nun verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise aynı saatlerde 2.750 Dolardan 3.056 Dolara yükseldi.

DeFi Tokenleri Piyasa Yükselişine Liderlik Ediyor

Diğer kripto paralarda yükselen fiyatlar ise Çinli kullanıcıların, merkezi olmayan finans alanına yöneliyor olabileceğini gösterdi. Merkezi olmayan borsalar Uniswap, Sushi ve Maker’ın yerel kripto paraları son 24 saatte sırasıyla %17, %12 ve %10’luk fiyat artışları kaydetti.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatına Ulaştı: İşte Nedeni!

Bugün erken saatlerde Huobi borsası, 22.000 Bitcoin’i (yaklaşık 1 milyar Dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, bunun bir “çekme talebiyle başa çıkmak için soğuk cüzdanların sıcak cüzdanlara aktarılması” hareketi olduğunu tahmin etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend