27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

İşte Uzmanlara Göre Bitcoin ve Altcoin Piyasalarının Toparlanmasını Sağlayacak O Olay – Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahmini

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fundstrat’in yönetici ortaklarından olan Tom Lee, Bitcoin konusundaki olumlu görüşünü Pazartesi günü yineledi ve eğer hisse senedi borsaları yeni rekorlar kırmayı başarırsa Bitcoin’in de rekor düzeylere ulaşacağını düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Lee, paylaştığı notta Bitcoin’in yıl sonuna kalmadan 125.000 dolara çıkacağı görüşünü tekrardan dile getirdi. Lee’nin, Bitcoin’in ulaşacağını düşündüğü fiyat tahmini Salı günkü Bitcoin fiyatlarının %241 artış göstermesiyle mümkün olabilir.

Binance indirim kodu

“Bitcoin, Negatif Haberlere Rağmen Düşüş Göstermedi, 30.000 Dolar 2021 Yılının En Düşük Seviyesi Olabilir”

Bitcoin Nisan ayının ortalarında yaklaşık olarak 65.000 dolar seviyesindeki kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmasının ardından geçtiğimiz ay 30.000 dolara kadar düşmüştü. Ancak Lee’ye göre bir dizi dalgalı haftasonunun ardından Bitcoin nihayet en dip noktasını görmüş olabilir. Lee ayrıca Bitcoin hakkında çıkarılan olumsuz haberlerin Bitcoin fiyatlarında bir satış dalgası yaratamadığının altını çizdi ve kendi görüşlerinin temelini de bu gelişmeler oluşturdu: “Bir dizi ‘negatif’ haber furyasına rağmen Bitcoin bu hafta sonu 2.000 dolar kadar yükseldi. Bu gelişmeyle birlikte, kötü haberlerin yeni dipler yaratamamasıyla, Bitcoin’in dip safhasını geride bıraktığını düşünüyorum.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hisse Senedi Borsaları Endeksleri Rekor Kırmak Üzereler

Lee’nin Bitcoin ile ilgili bu görüşü, S&P 500 ve Dow Jones’un yeni rekorlar kırmasına ramak kalmasıyla beraber de daha güçlü bir hale geldi. İki endeks de Salı sabahına daha yüksek bir seviyeden giriş yaptı ve rekor düzeylerinin %1 kadar yakınında bulunuyorlar.

Lee bu durumu şöyle yorumladı: “Eğer S&P 500 endeksi kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek rekoruna ulaşabilirse, Bitcoin dahil kripto para piyasaları da kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyatlarına tırmanacaktır.

İlgili Haber:  GameStop Alımlarını Kapatan Robinhood'tan Çıkmak, Kripto Kullanıcıları İçin Bir Vergi Kabusu Yaratabilir

Ancak Lee, hisse senedi piyasalarının rekor kırması ve Bitcoin’in de dip yapması, Bitcoin ve diğer kripto paraların hemen rekor düzeylere fırlayacağı anlamına gelmediğini konusunda da uyardı. Paylaştığı nota göre, böyle bir durum yerine 35.000 dolar ile 60.000 dolar arasında yatay seyirler ile birlikte gelen bir yükseliş daha mantıklı olabilir: “Bitcoin fiyatlarının halen 2021 yılının sonundan evvel 125.000 dolar seviyesini aşacağını düşünüyoruz. Ancak şu an için kısa vadede Bitcoin’i dikkatle incelemekteyiz. 40.000 doların üstüne yeniden bir tırmanış, 30.000 dolar seviyesinin 2021 yılı için dip seviyesi olduğu tezini güçlendirecektir.”

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar