28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

İstihbaratçı Edward Snowden, Bitcoin Konusunda Haklı mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Amerikalı istihbaratçı Edward Snowden, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Mart ayındaki Bitcoin değerlendirmeleri konusunda haklı olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Amerika’nın en ünlü istihbaratçılarından Edward Snowden, bugün kendi tarzında attığı bir tweetle, Mart ayında Bitcoin’i dip noktası olarak adlandırdığına işaret etti. Bu tweet, Bitcoin’in fiyatı uzunca bir süredir 19.000 Dolar gibi tarihin en yüksek seviyesine bir hayli yakın bir noktada kaldığı için geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Snowden, ilk tweet’inden bu yana ne kadar ilerlediğini gösteren yeni bir tweet attı.

Bitcoin Mart Ayında 5.000 Doların Altına Gerilemişti

Snowden’ın orijinal tweet’i, koronavirüs salgınının neden olduğu küresel pazar erimesi Bitcoin’in fiyatını 5.000 Doların altına sürüklerken gelmişti. O tarihlerde Bitcoin, bir yıldan fazla süredir meydana gelen en büyük fiyat düşüşünü yaşamış ve sadece 24 saat içinde piyasa değerinden 22 milyar Dolar kaybetmişti.

O dönem pek çok kişi Bitcoin’in ani bir şekilde ortadan yok olduğunu ve tekrar ayağa kalkamayacağını söylerken, eski CIA (Merkezi İstihbarat Teşkilatı) çalışanı Edward Snowden son derece iyimser kalmaya devam etmişti.

Konu ile ilgili 13 Mart tarihinde sıcağı sıcağına bir tweet atan Snowden, “Bir süredir ilk defa Bitcoin satın almak istiyordum. Bu düşüş bana göre bir panik düşüşü.” ifadelerini kullanmıştı.

“Dolar, Bitcoin Kadar Başarılı Değil”

Bununla birlikte, kripto para da o tarihin ardından oldukça hızlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Bitcoin, 2017’nin sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesini sağlayan fiyat rallisini gölgede bırakacak şekilde hareketlendi.

Bugün attığı tweette ise Snowden, ABD Dolarının ademi merkeziyetçi alternatifi Bitcoin kadar başarılı olamadığına dikkat çekti.

Snowden, “Sürecin ne kadar kötü geçtiğini bildiğimi sanıyordum; ama sonra karım bana McChicken’ı Dolar menüsünden çıkardıklarını söyledi. Bugün, Doların 2013’ten bu yana değerinin %99.93’ünü kaybettiğini öğrendim.” diye yazdı.

İlgili Haber:  Amazon, Dijital Para Projesi İçin Yetkin Bir Ekip Oluşturuyor

Dolardaki bu kayıp sürecine karşın Bitcoin ise Mart ayındaki çöküşünden bu yana altına karşı fiyatını üç kattan fazla artırdı. Yine de, en büyük eleştirmenler henüz ikna olmamış durumda.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar