28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

İsveç Merkez Bankası: Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Mutlaka Düzenlenmeli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İsveç Merkez Bankası (Riksbank) Başkanı Stevan Ingves, Bitcoin ve diğer kripto paraların mutlaka düzenlenmesi gerektiğini aksi takdirde kalıcı olamayacaklarını söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İsveç Merkez Bankası başkanı Stefan Ingves, Bitcoin ve diğer kripto paraları düzenleme zamanının geldiğini belirtti.
  • Ingves, düzenleme olmadan kripto paraların süreklilik arz etmesinin mümkün olmayacağını dile getirdi.

İsveç Merkez Bankası başkanı Stefan Ingves’e göre, Bitcoin ve diğer kripto paraların net düzenlemeler olmadan devam etmesi pek mümkün değil.

Binance indirim kodu

Kripto Piyasasının Düzenleme Olmadan Devam Etmesi Mümkün Değil

Ingves konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir finansal araç yeterince büyüdüğünde, tüketici çıkarları ve kara para aklama gibi faaliyetler devreye giriyor. Yani düzenlemenin gerçekleşeceğine inanmak için belirli nedenler var.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İsveç’teki Finansal Piyasalar Bakanı Asa Lindhagen ise hükümetin kripto para borsaları için halihazırda standartları sıkılaştırdığını ve süreci “uluslararası düzeyde devam eden bir çalışma” olarak gördüğünü söyledi. Lindhagen, ek olarak, kripto alanındaki kara para aklama riskinin “çok önemli bir sorun” olduğunu da belirtti.

Küresel Ölçekteki Bitcoin Düzenlemeleri Ne Durumda?

Küresel ölçekte farklı ülkeler Bitcoin ile ilgili farklı stratejiler belirlemiş görünüyor.

Örneğin Avustralya’da kripto para tamamen desteklenen bir faaliyet olarak dikkat çekiyor. Avustralya’daki Mali Hizmetler Bakanı Jane Hume geçtiğimiz günlerde, Avustralya hükümetinin kripto paranın önünde durmayacağını belirtti. Hume konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: Kripto para, bir heves değil. Bu, gelecekte önemi daha da artacak bir varlık sınıfı. Örneğin, Dogecoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, yolunuzu kesmeyeceğiz. Kişisel fırsatlar ve sorumluluklar bu madalyonun iki yüzü.” ifadelerini kullandı.

Kripto endüstrisi, kripto ETF’lerin oldukça geliştiği ve kabul gördüğü Kanada’da da pozitif bir imaj oluşturmayı başardı. Bu yılın Nisan ayı itibariyle, dört Bitcoin ve dört Ethereum ETF, Kanada’da işlem görmeye başladı.

İlgili Haber:  Hollanda Merkez Bankası, Kripto Borsası Binance'nin Ülkede “Lisanssız” Faaliyet Gösterdiğini Duyurdu

Bazı diğer bölgelerde ise kripto para sektörünün önüne çeşitli engeller koymak için çalışmalar devam ediyor. Örneğin Çin, 2017 yılından bu yana kripto ticareti ile ilgili kapsamlı yasaklar uyguluyor. Öte yandan Hindistan hükümeti, kripto düzenlemelerini detaylı olarak tartışmak ve belirlemek için uzmanların katılımıyla bir panel gerçekleştirdiğini belirtiyor. Ülke, yatırımcı koruması ve yüksek fiyat oynaklığı konusundaki endişeleri öne sürerek bir kripto yasağı getirmeyi amaçlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar