7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

İsviçreli Yetkililer Ülkenin İlk Kripto Para Fonuna Onay Verdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İsviçre, kripto para adaptasyonunun başladığı ilk Avrupa ülkelerinden biri olarak dikkat çekmişti. Ülke bugün ilk kripto para fonunu onaylamasıyla beraber tekrardan manşetleri süsledi.

Binance indirim kodu

İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Otoritesi (FINMA)’e göre, “Crypto Market Index Fund” olarak adlandırılan fona yalnızca ana yatırımları kripto para varlıklara olan ve seçilmiş yatırımcılar katılım sağlayabilecek.

Binance indirim kodu

Varlık yöneticisi Crypto Finance AG tarafından hayata geçirilen Crypto Market Index Fund, “alternatif yatırımlar için diğer fonlar” kategorisi altında nitelendirildi. Fon, yatırım yönetim şirketi PvB Pernet Von Ballmoos AG tarafından yönetilecek ve SEBA Bank AG tarafından denetlenecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto Para Fonu, Crypto Market Index 10’un Performansını Baz Alacak

Crypto Finance AG’ye göre fon, SIX Swiss Exchange tarafından piyasaya sürülen Crypto Market Index 10’un performansını temel alacak. Crypto Finance AG şu açıklamaları yaptı: “Crypto Market Index 10’un amacı, en büyük ve likit kripto para varlıkları ve tokenlerinin performansını güvenilir bir şekilde ölçmek ve bu varlık sınıfı için yatırım yapılmasına olanak sağlayacak bir endeks oluşturmaktır.”

Yeni çıkacak ve kısıtlı yatırımcıya hizmet sunabilecek fonun seçilmiş yatırımcıları arasında “İsviçreli varlık yönetim bankaları, varlık yöneticileri, emeklilik fonları ve varlık miktarı olarak birkaç trilyon CHF’yi yöneten profesyonel yatırımcılar” yer alıyor.

Bununla birlikte FINMA, yatırımcıların, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF)’ne üye ülkelere ait kara para aklama karşıtı denetimlere de tabii olacağını bildirdi.

Fon için yeşil ışık yakan FINMA ayrıca, SEBA Bank AG’ye CISA lisansı vererek şirketin kurumsal düzeyde bir emanetçi banka olmasına olanak sağladı.

SEBA Bank CEO’su Guido Buehler, yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Varlık yöneticileri artık, SEBA Bank’ın bir emanetçi banka olarak onaylanmasıyla birlikte, İsviçre merkezli yatırım fonlarını kullanarak daha geniş bir kitleye kripto varlık stratejileri sunabilecek.

İlgili Haber:  İsviçre Bankası SEBA Bank, Altına Endeksli Yeni Bir Token Piyasaya Sürüyor!

Avrupalı yetkililerin kripto paraların büyümesini fark etmesiyle birlikte kripto para adaptasyonu yakında yeniden büyük bir ivme kazanabilir. Ancak buna rağmen diğer ülkelerin kripto paraların fiyatlarının düşüş göstereceğine dair uyarıları olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

İsviçreli lüks oteller, Bitcoin ve Ethereum ile ödeme alacaklarını kısa bir süre önce açıklamışlardı. Ancak alınan ödemelerin anında itibari para birimlerine dönüştürüleceği ortaya çıkmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar