29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

İsviçre’nin Bir Kasabası, Blok Zinciri Destekli Koronavirüs Yardım Programı Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İsviçre’nin, daha önce huzurlu çayırları ve kiliseleriyle tanınan Wetzikon kasabası, geçtiğimiz cuma günü bir duyuru gerçekleştirerek Covid-19 pandemisinden etkilenen küçük ve orta ölçekli yerel işletmeleri desteklemek için blok zinciri tabanlı bir program başlattığını açıkladı.

Binance indirim kodu

250.000 İsviçre Frangı (yaklaşık olarak 280.000 dolar) değerinde olan ilk yardım ödemesinin, Covid-19 için ayrılmış bir belediye kredi hattı ile finanse edileceği ve yaklaşık 25.000 Wetzikon sakinine 10 İsviçre Frangı değerinde bir eCoupon şeklinde dağıtılacağı belirtildi.

Binance indirim kodu

Kasaba sakinlerinin bu ödemeye, gerçekleştirilen bu yardım programını kendi platformu için pilot bir deneme olarak kullanacak bir akıllı telefon uygulaması olan “Ecoo” aracılığıyla erişebileceği duyuruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Açıklamanın ilan edildiği İsviçre web sitesine göre bu akıllı telefon uygulaması Ecoo, hükümetler ve etkinlik organizatörleri gibi kuruluşların tahsis edilmiş fonları, madeni para ve puan şeklinde dağıtmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlandı ve İsviçreli firmalar olan Papers AG ile Farner Consulting AG’nin birçok yan kuruluşu arasında gerçekleştirilen bir iş birliği yoluyla Tezos blok zinciri üzerine inşa edildi.

Bu projeyle halk yerel alışverişe teşvik ediliyor

Uygulama kullanıcılarının, kuponlarını daha sonra yerel şirketlerde alışveriş yapmak için kullanabilecekleri WetziKoin’e dönüştürebilecekleri belirtildi. Yerel işletme sahiplerinin de daha sonra bu para birimini şehir yönetiminden ve yine uygulama aracılığıyla İsviçre frangına dönüştürebilecekleri de kaydedildi.

Wetzikon kasabasının belediye başkanlığı görevini yürütmekte olan Ruedi Rüfenacht da program hakkında detaylı bir açıklamada bulundu. Mevcut koşullar altında sürdürülebilir bir şekilde yerel ekonomi lehine hareket edilmesi gerektiğini hatırlatan Rüfenacht, Ecoo isimli bu yeni uygulama sayesinde Wetzikon halkını sadece internetten veya kasabanın dışındaki toptancılardan alışveriş yapmak yerine yerel mağazalarda alışveriş yapmaya motive etmek için uygun bir çözüm bulduklarını ilan etti.

İlgili Haber:  Kanada’daki Ethereum ETF Lansmanları Yarın Gerçekleşecek

Ecoo isimli bu uygulamayla Wetzikon halkını yerel alışverişe teşvik etmeye çalışan Wetzikon kasabası yönetimi, Covid-19’un yarattığı atmosfere bir yanıt olarak blok zinciri teknolojisini kullanma çözümünü keşfeden tek topluluk değil. Kanada Bankası yöneticisi Timothy Lane de daha önce merkezi hükümetleri, sınır ötesi dijital ödemeleri teşvik etmek amacıyla Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) hazırlamaya davet etmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar