20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Twitter CEO’su Jack Dorsey’e Göre Bitcoin İnternetin Para Birimi Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şüphesiz Jack Dorsey en önde gelen Bitcoin savunucularından biri. Twitter, Cash App ve Square gibi uygulamaların kurucusu olan Dorsey, Twitter biyografisinde kısaca “#Bitcoin” yazarak Bitcoin’e olan ilgisini açıkça gözler önüne seriyor.

Binance indirim kodu

Reuters ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin‘e olan desteğini yineleyen Dorsey, Bitcoin’in internete özgü bir dijital paranın “en iyi manifestosu” olduğuna inandığını belirtti.

Binance indirim kodu

Dorsey’in Bitcoin’i benimseme konusundaki kararlılığı, Square’in dijital para birimine odaklanan bölümü olan Square Crypto’nun, yeni teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini yavaşlatabilecek “patent kilitlenmesi” sorununu çözerek, kriptoyu özgür ve şeffaf tutmak için yeni bir girişim olarak ortaya çıkmasını da beraberinde getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dorsey: “Bitcoin, dijital paranın en iyi örneği”

Reuters ile yakın zamanda yapılan bir uzaktan video röportajında ​​Dorsey, Bitcoin’in internete özgü bir para birimi olmasının yakın zamanda gerçekleşeceğine inandığını açıkladı.

“Bence internete özgü yerel bir para biriminin olması çok muhtemel. Bitcoin muhtemelen bunun şimdiye kadarki en iyi tezahürü. Aynı şeyi isteyen ve onu bu potansiyel için inşa eden tüm insanlar göz önüne alındığında bu değişimi görebiliyorum ”

Dorsey, Bitcoin’in internetin üzerine inşa edildiği birçok özellik tarafından desteklendiğini ve BTC’nin çok yakın bir gelecekte internet para birimi olarak yaygın bir şekilde benimseneceği inancını her fırsatta yineliyor. Dorsey ayrıca, geliştirme fikirleri olan veya Bitcoin dünyasına katılmaya ilgi duyan herkesin geleneksel finans için gerekli olan şirket bağlarına sahip olmadan bunu yapabileceğini açıklayarak Bitcoin topluluğunun şeffaflığının büyük avantaj olduğunu vurguladı.

Dorsey’den Kripto Piyasasına Katkı İçin Yeni Hamleler

Dorsey kripto ekosisteminin benimsenmesine yardımcı olmak için daha fazla adım atıyor. Dorsey’in sahibi olduğu Square Crypto, yakın tarihli bir tweet dizisi içinde, ekosistemdeki inovasyonu engelleyen “patent kilitlenmelerini” durdurmayı amaçlayan yeni bir girişimin başlatıldığını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin 16 Bin Dolara mı Çıkacak 14 Bin Dolara mı Düşecek

“Patent trollerinden sıkıldıysanız, harika haberlerimiz var. Bugün sizlere Açık Patent İttifakı’nın (COPA) oluşumunu duyuruyoruz. Kripto para birimlerinin başarısı, her yeni teknolojide olduğu gibi, insanların istediklerini inşa edebilmelerine bağlıdır, bu da her yeni fikir birbirinin ayağına patent davalarıyla bağlandığında mümkün değildir.”

Fikirlerin patent davasıyla “bağlanmasını” engellemek için, COPA üyeleri, savunma amaçlı yapılmadıkça, temel kripto teknolojisi için patent iddiasında bulunmayacaklarını taahhüt edecekler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar