Şüphesiz Jack Dorsey en önde gelen Bitcoin savunucularından biri. Twitter, Cash App ve Square gibi uygulamaların kurucusu olan Dorsey, Twitter biyografisinde kısaca “#Bitcoin” yazarak Bitcoin’e olan ilgisini açıkça gözler önüne seriyor.

Reuters ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin‘e olan desteğini yineleyen Dorsey, Bitcoin’in internete özgü bir dijital paranın “en iyi manifestosu” olduğuna inandığını belirtti.

Dorsey’in Bitcoin’i benimseme konusundaki kararlılığı, Square’in dijital para birimine odaklanan bölümü olan Square Crypto’nun, yeni teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini yavaşlatabilecek “patent kilitlenmesi” sorununu çözerek, kriptoyu özgür ve şeffaf tutmak için yeni bir girişim olarak ortaya çıkmasını da beraberinde getirdi.

Dorsey: “Bitcoin, dijital paranın en iyi örneği”

Reuters ile yakın zamanda yapılan bir uzaktan video röportajında ​​Dorsey, Bitcoin’in internete özgü bir para birimi olmasının yakın zamanda gerçekleşeceğine inandığını açıkladı.

“Bence internete özgü yerel bir para biriminin olması çok muhtemel. Bitcoin muhtemelen bunun şimdiye kadarki en iyi tezahürü. Aynı şeyi isteyen ve onu bu potansiyel için inşa eden tüm insanlar göz önüne alındığında bu değişimi görebiliyorum ”

Dorsey, Bitcoin’in internetin üzerine inşa edildiği birçok özellik tarafından desteklendiğini ve BTC’nin çok yakın bir gelecekte internet para birimi olarak yaygın bir şekilde benimseneceği inancını her fırsatta yineliyor. Dorsey ayrıca, geliştirme fikirleri olan veya Bitcoin dünyasına katılmaya ilgi duyan herkesin geleneksel finans için gerekli olan şirket bağlarına sahip olmadan bunu yapabileceğini açıklayarak Bitcoin topluluğunun şeffaflığının büyük avantaj olduğunu vurguladı.

Dorsey’den Kripto Piyasasına Katkı İçin Yeni Hamleler

Dorsey kripto ekosisteminin benimsenmesine yardımcı olmak için daha fazla adım atıyor. Dorsey’in sahibi olduğu Square Crypto, yakın tarihli bir tweet dizisi içinde, ekosistemdeki inovasyonu engelleyen “patent kilitlenmelerini” durdurmayı amaçlayan yeni bir girişimin başlatıldığını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinası 2 Yıldır Elinde Tuttuğu 9000 adet BTC'yi Sattı

“Patent trollerinden sıkıldıysanız, harika haberlerimiz var. Bugün sizlere Açık Patent İttifakı’nın (COPA) oluşumunu duyuruyoruz. Kripto para birimlerinin başarısı, her yeni teknolojide olduğu gibi, insanların istediklerini inşa edebilmelerine bağlıdır, bu da her yeni fikir birbirinin ayağına patent davalarıyla bağlandığında mümkün değildir.”

Fikirlerin patent davasıyla “bağlanmasını” engellemek için, COPA üyeleri, savunma amaçlı yapılmadıkça, temel kripto teknolojisi için patent iddiasında bulunmayacaklarını taahhüt edecekler.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here