2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Jack Dorsey, Elon Musk’ın Twitter’ın Bitcoin Kabul Edip Etmeyeceği Sorusuna Cevap Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey’e sosyal medya platformunda reklam ödemelerini Bitcoin olarak alıp almayacağını sordu. Dorsey ise ısrarla sorulan bu soruya net bir cevap vermedi.

Binance indirim kodu

Çarşamba günü Elon Musk ve Jack Dorsey “The B Word” adı verilen panelde buluştu. Panelin sunucusu Steve Lee ünlü isimlere, kendi şirketleri aracılığıyla Bitcoin’i nasıl kişisel olarak destekledikleri soruldu. İlk olarak Dorsey, Bluesky projesiyle, yönettiği şirketler olan ödeme devi Square ve Twitter ile yeni merkeziyetsiz sosyal medya protokolleri üzerinde merkeziyetsilik kavramına odaklandı.

Binance indirim kodu

Elon Musk Jack Dorsey’i Bitcoin Konusunda Köşeye Sıkıştırdı

Ancak Elon Musk’ın soracağı daha çok soru vardı. Musk, Dorsey’e “Twitter reklam gelirlerinin kripto para ile ödenmesine izin verse nasıl olur?” diye sordu. Dorsey ise konu ile ilgili destekleyici bir cevap verse de Twitter’ın gerçekten de Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceğini netleştirmedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dorsey düşüncelerini şöyle detaylandırdı: “Twitter’ın kurulduğu dönemde kripto paralar hayatımızda olsaydı reklamcılara ihtiyaç bile duymayabilirdik. Twitter kurulmadan önce Bitcoin olsaydı, kripto paraların yarattığı çok sayıda iş modeli sayesinde reklam konusuna genel olarak bağımlı kalmayabilirdik. Reklamcıların kullanmak isteyerek talep ettikleri her türlü ödeme yöntemini sağlamak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Yani evet kesinlikle bu hamle iyi olurdu ancak reklamcılık üzerinde durmak yerine ağın kendisi üzerinde ekonomik teşvikler yaratmaya daha çok odaklanıyorum.”

Musk: “BTC’nin Gerçek Dünyada Kullanılması Onu Güçlü Kılar”

Musk ise Dorsey’in bu açıklamasına Bitcoin’in gerçek dünyada ödeme olarak ne kadar kullanılırsa o kadar güçlü hale geleceğini söyleyerek cevap verdi: “Twitter üzerindeki reklamcılık geliri ödemeleri için Bitcoin’i ve bununla birlikte belki birkaç diğer kripto parayı ödeme yöntemi olarak kabul etmek Bitcoin’i desteklemek için iyi bir adım olurdu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolara Çıktıktan Sonra Altcoinler Kâr Etmeye Başladı

Dorsey, Musk’ın bu açıklamasına “yüzde yüz katılıyorum” şeklinde bir cevap verdi. Elon Musk, Dorsey’e Twitter’ın Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceğini tekrardan sorunca Dorsey bu soruya cevap vermedi.

Bitcoin fiyatı Mayıs ayında Elon Musk’ın Tesla şirketinin Bitcoin ile olan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar askıya aldığını açıklamasının ardından büyük düşüş göstermişti. Musk, BTC madenciliğinin daha yenilenebilir enerji kaynaklarıyla yapılması durumunda bu kararın gözden geçirilebileceğini söylemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar