9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Jack Dorsey, Square’de Kurulan Bitcoin Odaklı Departmanın Duyurusunu Yaptı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 5 ay önce

blank

Square’in yeni iş departmanı, “merkezi olmayan finansal hizmetleri” kolaylaştırmayı amaçlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey’nin Square’i “merkezi olmayan finansal hizmetleri” kolaylaştırmayı amaçlayan yeni bir departman başlatıyor.
  • Square’de yönetici olan Mike Brock’un söz konusu yeni departmanı yöneteceği bildirildi.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bir kripto geliştirme platformu oluşturmakla görevli “yeni iş” planlarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Square ve Bitcoin

Dorsey konu ile ilgili attığı bir tweet’te, yeni hizmetin Tidal, Seller ve Cash App ile birlikte Square’in bir alt kuruluşu olacağını ve Bitcoin’e odaklanarak “merkezi olmayan finansal hizmetleri” kolaylaştıracağını belirtti.

Square’de yönetici olan Mike Brock’un söz konusu yeni departmanı yöneteceği bildirildi.

Dorsey, uzun zamandır blockchain teknolojisinin güçlü bir savunucusudur. Twitter CEO’su Haziran başında Miami Bitcoin konferansında yaptığı konuşmada, Square veya Twitter’da çalışmasaydı tam zamanlı olarak Bitcoin üzerinde çalışabileceğini dile getirdi.

Dorsey, Geçtiğimiz Günlerde Square’in Bitcoin Donanım Cüzdanı Geliştireceğini Açıkladı

Dorsey, ayrıca, kısa süre önce Square’in bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirme planlarını da doğruladı. Donanım cüzdanı esasen kripto parayı çevrimdışı olarak depolamayı sağlayan fiziksel bir sürücüdür. Donanım cüzdanları genellikle Metamask veya Rainbow gibi internete bağlı “sıcak cüzdanlardan” daha güvenli olarak kabul edilir.

Dorsey konu ile ilgili, “Yeni Bitcoin donanım cüzdanımız gibi, bu yeni kripto departmanımızı da tamamen şeffaf bir şekilde geliştireceğiz. Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak temel belirleyici dinamiklerimiz.” diye ekledi.

Dorsey, ayrıca, daha fazla kurumu Bitcoin’e dahil etmek amacıyla “The B Word” adlı bir konferans düzenlemeyi planlıyor. Fon yöneticisi Cathie Wood ve Blockstream CEO’su Adam Back de konuşmacılar arasında yer alıyor.

İlgili Haber:  Filecoin'in İlk Yatırımcıları 100x Kazanma Şansına Sahip Oldu

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend