2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Jack Dorsey, Square’de Kurulan Bitcoin Odaklı Departmanın Duyurusunu Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Square’in yeni iş departmanı, “merkezi olmayan finansal hizmetleri” kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey’nin Square’i “merkezi olmayan finansal hizmetleri” kolaylaştırmayı amaçlayan yeni bir departman başlatıyor.
  • Square’de yönetici olan Mike Brock’un söz konusu yeni departmanı yöneteceği bildirildi.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bir kripto geliştirme platformu oluşturmakla görevli “yeni iş” planlarını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Square ve Bitcoin

Dorsey konu ile ilgili attığı bir tweet’te, yeni hizmetin Tidal, Seller ve Cash App ile birlikte Square’in bir alt kuruluşu olacağını ve Bitcoin’e odaklanarak “merkezi olmayan finansal hizmetleri” kolaylaştıracağını belirtti.

Square’de yönetici olan Mike Brock’un söz konusu yeni departmanı yöneteceği bildirildi.

Dorsey, uzun zamandır blockchain teknolojisinin güçlü bir savunucusudur. Twitter CEO’su Haziran başında Miami Bitcoin konferansında yaptığı konuşmada, Square veya Twitter’da çalışmasaydı tam zamanlı olarak Bitcoin üzerinde çalışabileceğini dile getirdi.

Dorsey, Geçtiğimiz Günlerde Square’in Bitcoin Donanım Cüzdanı Geliştireceğini Açıkladı

Dorsey, ayrıca, kısa süre önce Square’in bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirme planlarını da doğruladı. Donanım cüzdanı esasen kripto parayı çevrimdışı olarak depolamayı sağlayan fiziksel bir sürücüdür. Donanım cüzdanları genellikle Metamask veya Rainbow gibi internete bağlı “sıcak cüzdanlardan” daha güvenli olarak kabul edilir.

Dorsey konu ile ilgili, “Yeni Bitcoin donanım cüzdanımız gibi, bu yeni kripto departmanımızı da tamamen şeffaf bir şekilde geliştireceğiz. Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak temel belirleyici dinamiklerimiz.” diye ekledi.

Dorsey, ayrıca, daha fazla kurumu Bitcoin’e dahil etmek amacıyla “The B Word” adlı bir konferans düzenlemeyi planlıyor. Fon yöneticisi Cathie Wood ve Blockstream CEO’su Adam Back de konuşmacılar arasında yer alıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar