30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Jack Dorsey, Square’in Bitcoin Donanım Cüzdanı Geliştirdiğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Fintech firması Square, sahip olduğu 8.000’den fazla BTC’yi saklamak için kendi cüzdanını kullanabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Twitter ve Square CEO’su olarak tanınan Jack Dorsey, ödeme şirketinin Bitcoin donanım cüzdanı geliştirdiğini açıkladı.
  • Square, şu anda bilançosunda 8.000’den fazla BTC tutuyor.

Square CEO’su Jack Dorsey, bugün, şirketinin bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmayı planladığını doğruladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Donanım Cüzdanı Nedir?

Square’in ürün geliştirme başkanı Jesse Dorogusker, geçtiğimiz gün şirketin “bitcoin gözetimini daha yaygın hale getirmek için bir donanım cüzdanı ve hizmet oluşturmaya karar verdiğini” tweetlemişti. Dorsey de bunu retweetledi ve “Evet, yapıyoruz.” diye yazdı.

Dorsey, geçen ay yaptığı açıklamada Square’in bir Bitcoin cüzdanı oluşturma fikrini “düşündüğünü” belirtmişti.

“Soğuk” cüzdanlar olarak da bilinen Bitcoin donanım cüzdanları, kripto paralar için bir flash bellek gibi çalışır. Bu cüzdanlar, insanların özel anahtarlarını çevrimdışı saklamalarına izin vererek kripto paranın güvenliğini sağlar. Ledger ve Trezor, en iyi donanım cüzdan üreticilerinden ikisidir; bu nedenle de Square’i sektörde ciddi bir rekabet bekliyor.

Küçük işletmeler için ödeme gerçekleştirme yazılımıyla bilinmesine rağmen Square, satış noktası ödemeleri için kendi şık tasarımlı terminallerini ve çip okuyucularını da üretiyor. Ayrıca, Venmo’ya rakip olması için geliştirilen Cash App uygulaması da Bitcoin alım ve satım hizmeti sağlıyor.

Jack Dorsey ve Bitcoin

Jack Dorsey ve şirketi Square, Bitcoin’e olan bağlılıklarını birçok kez dile getirdi. Dorsey, Miami’deki Bitcoin 2021 konferansına da katıldı. Şirketi Square ise şu anda bilançosunda 8.000’den fazla BTC (262 milyon Dolar değerinde) tutuyor.

Şubat ayındaki 2020 4. Çeyrek kazanç beyanında şirket, “Kripto paranın ekonomik bir güçlendirme aracı olduğuna ve bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir oldukça önemli yol sağladığına inandığını” dile getirdi.

İlgili Haber:  Yeşil Bitcoin: Ninepoint ETF, Karbon Dengeleme Modeli Başlatıyor

Dorsey, Square müşterilerinin Square tarafından üretilecek donanım cüzdanını kullanarak bu geleceği güvence altına almaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar