Jack Dorsey, Square’in Bitcoin Donanım Cüzdanı Geliştirdiğini Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Fintech firması Square, sahip olduğu 8.000’den fazla BTC’yi saklamak için kendi cüzdanını kullanabilir.

blank

Haberin Özeti

  • Twitter ve Square CEO’su olarak tanınan Jack Dorsey, ödeme şirketinin Bitcoin donanım cüzdanı geliştirdiğini açıkladı.
  • Square, şu anda bilançosunda 8.000’den fazla BTC tutuyor.

Square CEO’su Jack Dorsey, bugün, şirketinin bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmayı planladığını doğruladı.

Bitcoin Donanım Cüzdanı Nedir?

Square’in ürün geliştirme başkanı Jesse Dorogusker, geçtiğimiz gün şirketin “bitcoin gözetimini daha yaygın hale getirmek için bir donanım cüzdanı ve hizmet oluşturmaya karar verdiğini” tweetlemişti. Dorsey de bunu retweetledi ve “Evet, yapıyoruz.” diye yazdı.

Dorsey, geçen ay yaptığı açıklamada Square’in bir Bitcoin cüzdanı oluşturma fikrini “düşündüğünü” belirtmişti.

“Soğuk” cüzdanlar olarak da bilinen Bitcoin donanım cüzdanları, kripto paralar için bir flash bellek gibi çalışır. Bu cüzdanlar, insanların özel anahtarlarını çevrimdışı saklamalarına izin vererek kripto paranın güvenliğini sağlar. Ledger ve Trezor, en iyi donanım cüzdan üreticilerinden ikisidir; bu nedenle de Square’i sektörde ciddi bir rekabet bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Küçük işletmeler için ödeme gerçekleştirme yazılımıyla bilinmesine rağmen Square, satış noktası ödemeleri için kendi şık tasarımlı terminallerini ve çip okuyucularını da üretiyor. Ayrıca, Venmo’ya rakip olması için geliştirilen Cash App uygulaması da Bitcoin alım ve satım hizmeti sağlıyor.

Jack Dorsey ve Bitcoin

Jack Dorsey ve şirketi Square, Bitcoin’e olan bağlılıklarını birçok kez dile getirdi. Dorsey, Miami’deki Bitcoin 2021 konferansına da katıldı. Şirketi Square ise şu anda bilançosunda 8.000’den fazla BTC (262 milyon Dolar değerinde) tutuyor.

Şubat ayındaki 2020 4. Çeyrek kazanç beyanında şirket, “Kripto paranın ekonomik bir güçlendirme aracı olduğuna ve bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir oldukça önemli yol sağladığına inandığını” dile getirdi.

Dorsey, Square müşterilerinin Square tarafından üretilecek donanım cüzdanını kullanarak bu geleceği güvence altına almaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend