29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Jack Dorsey ve Jay Z, Kripto Para Gelişimi İçin 23.5 Milyon Dolarlık Bitcoin Bağışında Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dorsey ve Jay Z, ilk olarak Afrika ve Hindistan’dan başlayarak Bitcoin gelişimine odaklanacak fona 500 Bitcoin bağışladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey ve Jay Z, Bitcoin gelişimine odaklanacak bir fona 23.5 milyon Dolar bağış yaptı.
  • Fon, ilk olarak Afrika ve Hindistan’da faaliyete başlayacak.
  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçmişte de Bitcoin’e büyük oranda destek verdi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey ve rapçi Jay Z, kripto para gelişimine odaklanan bir fona 500 Bitcoin bağışladı.

Binance indirim kodu

Dorsey ve Jay Z’den 500 Bitcoin Bağışı

Bu, mevcut fiyatlarla 23.5 milyon Dolar değerinde bir bağışa denk geliyor. Dorsey, fonun bir tröst olarak çalışacağını ifade etti. Ayrıca fonu yönetmek adına üç yönetim kurulu üyesi işe alacaklar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Başvuru sürecine dair bir diğer ayrıntı ise fonun, kuruluş amacını ortaya koyuyor. Fon, misyonunu, “Bitcoin’i internetin para birimi yapmak” olarak belirtiyor.

Jack Dorsey, Bitcoin’in internetin para birimi haline gelebileceği fikrinin uzun zamandır hayranıydı. Şubat 2019’da podcaster Joe Rogan ile yaptığı bir sohbette Dorsey, “İnternetin yerel bir para birimine sahip olacağına inanıyorum. Bunun Bitcoin olup olmadığını bilmiyorum. Geçtiği tüm testler göz önüne alındığında ben bunun, Bitcoin olacağını düşünüyorum. Kripto paranın arkasındaki ilkeler çok sağlam. Zaten internette doğmuş, geliştirilmiş, test edilmiş ve her zaman da internette olan bir şeydi.” ifadelerini kullanmıştı.

Dorsey, Uzun Zamandır Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Ayrıca Dorsey’in sahibi olduğu ödeme şirketi Square, Ekim 2020’de yatırım stratejisinin bir parçası olarak 4.709 Bitcoin satın aldı. Bu değer, o sırada 50 milyon Dolar seviyesinde idi. Dorsey, bu yatırımının karşılığını kesinlikle aldı. Söz konusu Bitcoin’in şu anki değeri 222 milyon Dolar seviyesinde.

İlgili Haber:  2010 Yılında 10.000 Bitcoin Karşılığında Satılan İki Pizza Bugün 470 Milyon Dolar Değerinde

Ancak Twitter, şirket olarak, şimdiye kadar Bitcoin’e yatırım yapmadı. Twitter CFO’su Ned Segal, bu haftanın başlarında şirketin bazı varlıklarını Bitcoin’e yatırmayı düşündüğünü açıkladı. Ancak henüz uygun zaman olmadığını da ekledi.

Segal, konu ile ilgili, “Bu, üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz bir şey. Zaman içinde bunun hakkında daha kesin bir düşünceye sahip olmak istiyoruz. Henüz politikamızda bir değişiklik yapmayacağız.” demişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar