26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Japon Kripto Borsası Liquid, Büyük Bir Hacker Saldırısına Maruz Kaldı: 85 Milyon Dolar Kayıp

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Japon kripto para borsası Liquid, henüz kimliği tespit edilemeyen bir bilgisayar korsanının sıcak cüzdanlarını tehlikeye attığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Japon kripto para borsası Liquid, bu sabah erken saatlerde sıcak dijital cüzdanlarının tehlikeye atıldığını açıkladı.
  • Borsada toplam 85 milyon Dolarlık kayıp yaşanmış olabilir.

Japon kripto para borsası Liquid, bu sabah erken saatlerde sıcak dijital cüzdanlarının tehlikeye atıldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Liquid, Kapsamlı Bir Hacker Saldırısına Maruz Kaldı

Borsa, konu ile ilgili attığı tweet’te, “Önemli Uyarı: LiquidGlobal sıcak cüzdanlarının güvenliğinin ihlal edildiğini duyurduğumuz için üzgünüz; varlıkları soğuk cüzdana taşıyoruz. Şu anda konuyu araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Bu arada para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sıcak cüzdan, genellikle internet’e bağlı olan ve bu nedenle uzaktan saldırıya uğrayabilen bir tür kripto para depolama aygıtıdır. Soğuk cüzdanlar ise, tersine, saldırıya uğrama riskini en aza indirmek için dış dünyayla tamamen bağlantısız olarak üretilir.

Liquid, bilgisayar korsanına ait olduğu ve çalınan fonları transfer etmek için kullanıldığı iddia edilen birkaç blok zinciri adresini ise ifşa etti.

Ancak bu cüzdanlar aracılığıyla aktarılan coinlerin tamamının Liquid’den çalınıp çalınmadığı henüz belli değil.

Hacker, 85 Milyon Doları Ele Geçirmiş Olabilir

Bilgisayar korsanının Bitcoin (BTC) cüzdanında şu anda yaklaşık 107.42 BTC bulunuyor; mevcut fiyatlarla bu yaklaşık 4.81 milyon Dolara denk geliyor. Liquid tarafından açıklanan Ethereum (ETH) adresinde ise şu anda 44.5 milyon Dolar değerinde ETH ve diğer altcoinlerde de 24.76 milyon Dolar değerinde kripto para tutuluyor.

Saldırıyı gerçekleştiren hackerın cüzdanlarında şu anda toplam 74 milyon Dolar değerinde kripto para bulunuyor; ancak hacker şimdiden 11 milyon Doları diğer üç cüzdana transfer etti. Bu da toplam 85 milyon Dolarlık kayıp yaşanmış olabileceği anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Şirketler, Fidye Yazılımı Ödemeleri İçin Cezalandırılabilir

Liquid, Twitter’daki son güncellemesinde “Uygun önlemleri almak için toplulukla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

10 Ağustos’ta da çok zincirli birlikte çalışabilirlik protokolü Poly Network, 600 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına maruz kalmıştı. Ancak saldırıyı gerçekleştiren hacker, ele geçirdiği tüm fonları birkaç gün içinde protokole iade etti.

Liquid saldırganının da aynısını yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar