Pek çok Japon kripto para tüccarı altcoinleri bırakıyor gibi gözüküyor.
Pek çok Japon kripto para tüccarı altcoinleri bırakıyor gibi gözüküyor.

Pek çok Japon kripto para tüccarı altcoinleri bırakıyor gibi gözüküyor.

Rapora göre, piyasaya geçen yıl giriş yapmış Japon kripto tüccarlarının büyük çoğunluğu sadece Bitcoin’e yatırım yapmaya başlıyorlar.

Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA) tarafından 19 Ağustos’ta yayınlanan verilere göre Bitcoin’in Japon pazarındaki altcoinlere göre hakimiyeti Nisan ayında %87’nin üzerine çıktı. Tüm altcoinlerin toplam işlem hacmi %6’yı bile geçemedi. Aynı ayda, Japonya’da spot kripto ticareti yapan aktif hesap sayısı 13.987 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Japonya merkezli kripto borsası bitbank’ta piyasa analisti olarak çalışan Yuya Hasegawa, “Japon yatırımcıların altcoinlere olan genel ilgisi zamanla Bitcoin’e olan ilgilerine göre azalmış gibi görünüyor” diyor. “Aktif hesapların sayısındaki artış göz önüne alındığında, özellikle geçen yazdan beri Japonya’daki yeni piyasa katılımcılarının büyük çoğunluğu muhtemelen sadece Bitcoin ile ilgileniyor.”

Hasegawa’nın analizi, XRP’nin (Ripple) Japon kripto tüccarları arasında en büyük kaybedenlerden biri olduğunu gösteriyor. Ripple bir zamanlar Japonya’nın kripto pazarında aylık işlem hacminin yaklaşık %40’ını oluşturuyordu, ancak bu sayı Nisan ayında neredeyse %5’e düştü. Bitcoin (BTC) ayrıca Şubat ayında MonaCoin’e (MONA) karşı kısa bir süreliğine işlem hacmi sıralamasında kaybetmiş olsa da, ancak Mart ayında pandeminin erken aşamalarının ardından hakimiyetini yeniden kazandı.

İlgili Haber:  Bilgisayar Korsanları İçinde 690 Milyon Dolarlık Bitcoin Bulunan Cüzdanın Şifresini Kırmaya Çalışıyor

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in dünya çapındaki hakimiyeti 2017’nin ilk çeyreğinden bu yana %70’i aşmadı. 31 Ağustos 2020 itibariyle, bitcoin, 373.6 milyar dolarlık toplam kripto kapitalizasyonunun yaklaşık %58’ini temsil ediyor ve 12 ayın en düşük noktasında bulunuyor.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here