27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Japonya’dan Ripple (XRP) İçin Heyecan Verici Bir Haber Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP Amerika Birleşik Devletleri’nde SEC ile halen bir hukuk savaşı verirken altcoin, Ripple Labs’in en büyük ortaklarından biri olan Japonya merkezli SBI Group tarafından benimsendi. Bu kritik ortaklık nedeniyle Ripple Japonya’da diğer ülkelerde olduğu gibi bir dijital varlık olarak dışlanmadı. Bu durum, daha önce XRP’yi borsalarında listelenmekten çıkarıp sonrasında yavaş yavaş tekrardan listelemeye başlayan çok sayıda kripto para borsasıyla da kanıtlandı.

Binance indirim kodu

Japonya’da Kritik Bir Kripto Para Borsası XRP Tokenini Borsada Yeniden Listeliyor

Kripto para borsaları arasında XRP tokenini tekrardan listelemeye hazırlanan son isim ise TaoTao oldu. Haberlere göre ünlü kripto para borsası, bakım çalışmalarının ardından XRP’yi 22 Eylül saat 16.00’da tekrardan alım satıma açacak. Borsa halihazırda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ticaretini hizmeti veriyor.

Binance indirim kodu

Kripto para borsasının XRP için bu kritik adımı, TaoTao’nun Japonya’nın en büyük online finans holdingi olan SBI Holdings tarafından satın alınmasının ardından gerçekleşti. SBI’ın yabancı borsa ve türevler kolu olan SBI Liquidity Market, TaoTao kripto para borsasının tüm hisselerini satın alarak, tamamen holdinge ait bir alt şirket haline getirdi. Bu satın alım ile birlikte, SBI holdingi şu anda kendi kripto para borsası olan SBI VC ile birlikte toplamda iki adet lisanslı kripto para borsasına sahip oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SBI’ın resmi açıklamasına göre bu satın alım, şirketin kripto para alanında daha iyi hizmet etmek misyonuna katkıda bulunacak. Şirket açıklamasında şöyle dedi: “Gelecekte, SBI Group’un kapsamlı bir finans grubu olarak elde ettiği bilgi birikimi, müşteri tabanı ve TaoTao’nun şu ana kadar edindiği kripto para varlıkları hizmeti uzmanlığı gibi yönetim kaynaklarından sonuna kadar faydalanacağız.”

İlgili Haber:  XRP Dostu Londra, Ripple’ın Yeni Evi Olabilir

XRP’nin de Aralarında Bulunduğu Kripto Paralar ile Japonya’da Bir Fon Oluşturulacak

SBI ayrıca, Japonya’nın ilk kripto para fonunu Kasım ayının sonuna kadar hayata geçirmeyi planladığını da açıkladı. Kripto para fonuyla birlikte bireysel yatırımcılara, portföylerini genişletebilmek adına yeni bir metot sunulmuş olacak. Ülkenin en büyük online finans şirketinin varlık yönetimini idare eden Tomoya Asakura şu açıklamayı yaptı: “Planladığımız kripto para fonu, aralarında Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin ve kuvvetle muhtemel diğer kripto paraları içerecek birkaç yüz milyon dolarlık bir fon haline gelebilir.

Japonya’nın banka devlerinin kripto para varlıklarına ve ürünlerine birbiri ardına el atmasıyla beraber ülkenin gittikçe daha kripto para dostu bir tutuma geçtiğini söylemek mümkün olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar