3 Ekim 2022, Pazartesi
15.6 C
İstanbul

Jay-Z, İlk Albümünün 25. Yıldönümünde Bir NFT Satışı Gerçekleştirecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Jay-Z’nin ilk albümü “Reasonable Doubt” bu sene 25 yaşına giriyor. Ünlü sanatçı, albümden ilham alarak üretilen bir NFT satışı gerçekleştirecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jay-Z’nin ilk albümü “Reasonable Doubt”, bu sene 25 yaşına giriyor.
  • Ünlü sanatçı, albümden ilham alarak üretilen bir NFT sanat eserini açık artırmaya çıkarmayı planlıyor.
  • Jay-Z’nin kurucusu olduğu Roc-A-Fella Records, bu hafta başında, benzer bir NFT satışı girişiminde bulunduğu için Damon Dash’a dava açtı.

Ünlü sanatçı Jay-Z, ilk albümünü yayınlamasının 25. yıldönümünde bu albümden ilham alarak üretilen bir NFT sanat eserini açık artırmaya çıkarmayı planlıyor. Ancak Jay-Z’nin kurucusu olduğu Roc-A-Fella Records ve bir diğer kurucu ortağı Damon Dash arasında konu ile ilgili tartışma yaşanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Jay-Z ve Damon Dash Tartışması

Roc-A-Fella Records, bu hafta başında, benzer bir NFT satışı yapma girişiminde bulunduğu gerekçesiyle kurucu ortaklarından Damon Dash’a dava açtı.

NFT satışlarına ev sahipliği yapan Sotheby’s müzayede evi ise Roc-A-Fella Records’un Damon Dash ile ilgili suçlamasının ardından Jay-Z’nin NFT müzayedesini gerçekleştirecek. Ünlü sanatçının satacağı NFT, direkt olarak ilk albümü “Reasonable Doubt”dan esinlenilerek üretildi.

NFT, Derrick Adams’ın albümün kapak fotoğrafını yeniden yorumlanmasını içeren bir dijital animasyonu içeriyor. “Heir to the Throne (Tahtın Varisi)” başlığı, albümün 25. yıldönümünü anmak için seçilen slogan olarak öne çıkıyor.

Jay-Z’nin İlk Albümü “Reasonable Doubt” 25 Yaşında

Sotheby’s konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Heir to the Throne, Jay-Z tarafından ilk albümü Reasonable Doubt’ın 25. yıldönümünü anmak için yetkilendirilen tek resmi etkinliktir ve bağımsız bir online müzayede olarak satışa sunulmaktadır.” ifadeleri kullandı.

Roc-A-Fella Records, kurucu ortaklarından Damon Dash’in SuperFarm adlı bir platformda benzer bir NFT satışı gerçekleştirerek gelir elde etmeye çalıştığını belirtiyor. Davanın ardından Damon Dash’ın NFT satışı durduruldu; ancak şirket, Dash’in NFT satışı yapmak için “çılgınca” başka bir platform aradığını iddia etti.

İlgili Haber:  İnternetin En Ünlü Caps’lerinden Biri, 75 Bin Dolara NFT Olarak Satıldı

Sotheby’s ayrıca müzayededen elde edilen gelirin bir kısmının Shawn Carter Vakfı’na bağışlanacağını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar