5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Jim Cramer Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeye Düşerse Tekrar Alım Yapacağını Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CNBC sunucusu Jim Cramer, dün Bitcoin’lerinin neredeyse tamamını sattığını açıkladıktan sonra bugün ise Bitcoin fiyatının belirli bir seviyeye inmesi durumunda tekrar BTC alabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fiyatı Aldığım Seviyelere Geri Dönerse Piyasaya Geri Dönerim”

Squawk Box programında soruları cevaplayan Cramer şöyle dedi: “Daha önce çok fazla sayıda alım yaptığım bölge olan 10.000, 11.000 ya da 12.000 dolar seviyelerinden Bitcoin piyasasına geri dönebilirim.

Binance indirim kodu

“The Mad Money” sunucusu, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında Bitcoin’lerini sattığını açıklamıştı. Cramer iki ay önce ise Bitcoin’den kazandığı para ile mortgage kredisini kapattığını söylemişti: “Bitcoin’lerimin neredeyse tamamını sattım, artık BTC’ye ihtiyacım yok.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cramer elindeki BTC miktarının ne boyutlarda olduğunu hiçbir zaman kesin olarak söylememiş olsa da, satın aldığı tarih olan 2019 yılında Bitcoin fiyatının 12.000 dolar seviyesinde olduğu biliniyor.

Bitcoin fiyatı ise Salı günü de düşüşüne devam etti. Bir günde yaklaşık %10 değer kaybeden Bitcoin 29.333 dolara kadar düştü. Kritik bir teknik destek bölgesi olan 30.000 dolar desteği de böylelikle kırılmış oldu.

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin bu kritik destek noktasının altında seyretmeye devam ederse 20.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. BTC bu seviyeyi en son 2020 yılının Aralık ayında görmüştü.

BTC’de Hafta Sonu “Ölüm Kesişimi” Gözlenmişti

Hafta sonu BTC fiyatı, ayı lehine bir gösterge olan “ölüm kesişimi” modelini göstermişti. Bu model kısa vadeli 50 günlük hareket ortalamasının 200 günlük uzun vadeli hareket ortalamasının altına inmesiyle oluşuyor.

Bitcoin Nisan ayında gördüğü yaklaşık 65.000 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun ardından değerinin neredeyse %50’sini kaybetti.

Yaşanan satış dalgası birçok faktöre bağlı olabilir ancak Cramer gibi çok sayıda analizci ve yorumcu, bu durumu Çin’in kripto paralara olan tavrını sertleştirmesi ve kripto para madenciliğine çok sayıda kısıtlama getirmesine bağlıyor. Çin ayrıca kısa bir süre önce yerel banka ve ödeme platformlarına kripto paralar ile ilgili hizmet sağlamama uyarısında bulunmuştu.

İlgili Haber:  Tüccarlar Bitcoin Fiyatını 40.000 Doların Üzerinde Tutmaya Çalışırken Altcoinler Satılıyor

Kripto paraların denetlenmeyen yapılarına dikkat çekilmesine neden olan son zamanlardaki siber saldırılar da Bitcoin piyasasında bir negatif hava oluşmasıyla sonuçlanmıştı.

Nisan ayında ABD’li bir şirket olan Colonial Pipeline bir fidye yazılım saldırısı mağduru olmuştu. Bunun ardından dünyanın en büyük et üreticisi JBS de benzer bir saldırının hedefi haline gelmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar