Jim Cramer Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeye Düşerse Tekrar Alım Yapacağını Açıkladı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

CNBC sunucusu Jim Cramer, dün Bitcoin’lerinin neredeyse tamamını sattığını açıkladıktan sonra bugün ise Bitcoin fiyatının belirli bir seviyeye inmesi durumunda tekrar BTC alabileceğini söyledi.

blank

“Bitcoin Fiyatı Aldığım Seviyelere Geri Dönerse Piyasaya Geri Dönerim”

Squawk Box programında soruları cevaplayan Cramer şöyle dedi: “Daha önce çok fazla sayıda alım yaptığım bölge olan 10.000, 11.000 ya da 12.000 dolar seviyelerinden Bitcoin piyasasına geri dönebilirim.

blank

“The Mad Money” sunucusu, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında Bitcoin’lerini sattığını açıklamıştı. Cramer iki ay önce ise Bitcoin’den kazandığı para ile mortgage kredisini kapattığını söylemişti: “Bitcoin’lerimin neredeyse tamamını sattım, artık BTC’ye ihtiyacım yok.”

Cramer elindeki BTC miktarının ne boyutlarda olduğunu hiçbir zaman kesin olarak söylememiş olsa da, satın aldığı tarih olan 2019 yılında Bitcoin fiyatının 12.000 dolar seviyesinde olduğu biliniyor.

Bitcoin fiyatı ise Salı günü de düşüşüne devam etti. Bir günde yaklaşık %10 değer kaybeden Bitcoin 29.333 dolara kadar düştü. Kritik bir teknik destek bölgesi olan 30.000 dolar desteği de böylelikle kırılmış oldu.

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin bu kritik destek noktasının altında seyretmeye devam ederse 20.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. BTC bu seviyeyi en son 2020 yılının Aralık ayında görmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BTC’de Hafta Sonu “Ölüm Kesişimi” Gözlenmişti

Hafta sonu BTC fiyatı, ayı lehine bir gösterge olan “ölüm kesişimi” modelini göstermişti. Bu model kısa vadeli 50 günlük hareket ortalamasının 200 günlük uzun vadeli hareket ortalamasının altına inmesiyle oluşuyor.

Bitcoin Nisan ayında gördüğü yaklaşık 65.000 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun ardından değerinin neredeyse %50’sini kaybetti.

Yaşanan satış dalgası birçok faktöre bağlı olabilir ancak Cramer gibi çok sayıda analizci ve yorumcu, bu durumu Çin’in kripto paralara olan tavrını sertleştirmesi ve kripto para madenciliğine çok sayıda kısıtlama getirmesine bağlıyor. Çin ayrıca kısa bir süre önce yerel banka ve ödeme platformlarına kripto paralar ile ilgili hizmet sağlamama uyarısında bulunmuştu.

Kripto paraların denetlenmeyen yapılarına dikkat çekilmesine neden olan son zamanlardaki siber saldırılar da Bitcoin piyasasında bir negatif hava oluşmasıyla sonuçlanmıştı.

Nisan ayında ABD’li bir şirket olan Colonial Pipeline bir fidye yazılım saldırısı mağduru olmuştu. Bunun ardından dünyanın en büyük et üreticisi JBS de benzer bir saldırının hedefi haline gelmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend