5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Jim Cramer Bitcoin’lerinin Çoğunu Sattığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İki ay kadar önce Bitcoin’den kazandığı parayla mortgage kredisini ödediğini açıklayan CNBC sunucusu Jim Cramer artık Bitcoin ile bir işi kalmadığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Squawk on the Street Monday adlı TV programında konuşan Cramer şöyle dedi: “Bitcoin’lerimin neredeyse tamamını sattım. Artık BTC’ye ihtiyacım yok.”

Binance indirim kodu

Ünlü sunucu bu adımı atmasındaki etkenlerin Çin’in Bitcoin madenciliğindeki kısıtlamaları arttırması ve Bitcoin’in son zamanlarda fidye yazılım saldırılarında kullanılması olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Normalde Madenciliğin Kısıtlanmasının Sonucu Bitcoin’in Fiyatlarında Artış Olmalı”

BTC fiyatları son zamanlarda büyük düşüş gösterdi. Cramer, Bitcoin madenciliğinin çok büyük bir kısmının gerçekleştirildiği Çin’de madenciliğin kısıtlandığı zaman fiyatların düşmesini değil artmasını beklediğini söyledi: “Bitcoin madenciliğini kısıtladığınızda fiyatların mantık olarak yükselmesi gerekiyor.

Cramer ayrıca Colonial Pipeline fidye yazılım saldırısının ödemesinde ve daha birçok bildirilmeyen fidye yazılım saldırılarında Bitcoin’in rolü hakkında endişeli olduğunu söyledi. ABD yetkilileri Colonial Pipeline saldırısının ardından saldırganların çaldığı BTC’nin bir kısmını geri alabilmişti.

Jim Cramer sözlerine şöyle devam etti: “Bence ABD Adalet Bakanlığı, FBI ve Fed birleşerek ‘eğer fidye yazılım kullanırsanız sizin ensenizde olacağız’ diyebilir.”

Cramer sahip olduğu diğer kripto para varlıklarından ise söz etmedi. Ünlü sunucu kısa bir süre önce Ethereum varlıklarının yarısını satarak kendisine lüks bir otomobil satın almıştı.

Cramer Kısa Bir Süre Önce Sıkı Bir BTC Savunucusuydu

CNBC sunucusu uzun bir süredir Bitcoin savunucusu olmasıyla biliniyor. Kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Cramer, yatırımcıların BTC’yi portföylerinde tutmamasının “sorumsuzluk” olacağını söylemiş ve maaşını nakit para yerine BTColarak almaya sıcak baktığını duyurmuştu. Görünüşe göre sunucunun bu fikri değişmişe benziyor.

Nisan ayında yaklaşık 65.000 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran Bitcoin, Elon Musk’ın, CEO’su olduğu Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil satışı yapmayacağını açıklamasının ardından BTC fiyatı Mayıs ayında düşüşe geçmişti. Çin ve ABD’den gelen regülasyon açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı tekrardan 30.000 dolar bandına geri dönmüştü. Elon Musk BTC madenciliğinin çevreci enerji kaynakları kullanılarak yapılması durumunda Tesla’nın tekrardan Bitcoin ile otomobil satışlarına başlayabileceğini söylemişti. Son olarak ise Çin Bitcoin madenciliği ile ilgili tedbirleri sıkılaştıracağını bildirdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar