Jim Cramer Bitcoin’lerinin Çoğunu Sattığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

İki ay kadar önce Bitcoin’den kazandığı parayla mortgage kredisini ödediğini açıklayan CNBC sunucusu Jim Cramer artık Bitcoin ile bir işi kalmadığını açıkladı.

blank

Squawk on the Street Monday adlı TV programında konuşan Cramer şöyle dedi: “Bitcoin’lerimin neredeyse tamamını sattım. Artık BTC’ye ihtiyacım yok.”

blank

Ünlü sunucu bu adımı atmasındaki etkenlerin Çin’in Bitcoin madenciliğindeki kısıtlamaları arttırması ve Bitcoin’in son zamanlarda fidye yazılım saldırılarında kullanılması olduğunu söyledi.

“Normalde Madenciliğin Kısıtlanmasının Sonucu Bitcoin’in Fiyatlarında Artış Olmalı”

BTC fiyatları son zamanlarda büyük düşüş gösterdi. Cramer, Bitcoin madenciliğinin çok büyük bir kısmının gerçekleştirildiği Çin’de madenciliğin kısıtlandığı zaman fiyatların düşmesini değil artmasını beklediğini söyledi: “Bitcoin madenciliğini kısıtladığınızda fiyatların mantık olarak yükselmesi gerekiyor.

Cramer ayrıca Colonial Pipeline fidye yazılım saldırısının ödemesinde ve daha birçok bildirilmeyen fidye yazılım saldırılarında Bitcoin’in rolü hakkında endişeli olduğunu söyledi. ABD yetkilileri Colonial Pipeline saldırısının ardından saldırganların çaldığı BTC’nin bir kısmını geri alabilmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Jim Cramer sözlerine şöyle devam etti: “Bence ABD Adalet Bakanlığı, FBI ve Fed birleşerek ‘eğer fidye yazılım kullanırsanız sizin ensenizde olacağız’ diyebilir.”

Cramer sahip olduğu diğer kripto para varlıklarından ise söz etmedi. Ünlü sunucu kısa bir süre önce Ethereum varlıklarının yarısını satarak kendisine lüks bir otomobil satın almıştı.

Cramer Kısa Bir Süre Önce Sıkı Bir BTC Savunucusuydu

CNBC sunucusu uzun bir süredir Bitcoin savunucusu olmasıyla biliniyor. Kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Cramer, yatırımcıların BTC’yi portföylerinde tutmamasının “sorumsuzluk” olacağını söylemiş ve maaşını nakit para yerine BTColarak almaya sıcak baktığını duyurmuştu. Görünüşe göre sunucunun bu fikri değişmişe benziyor.

Nisan ayında yaklaşık 65.000 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran Bitcoin, Elon Musk’ın, CEO’su olduğu Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil satışı yapmayacağını açıklamasının ardından BTC fiyatı Mayıs ayında düşüşe geçmişti. Çin ve ABD’den gelen regülasyon açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı tekrardan 30.000 dolar bandına geri dönmüştü. Elon Musk BTC madenciliğinin çevreci enerji kaynakları kullanılarak yapılması durumunda Tesla’nın tekrardan Bitcoin ile otomobil satışlarına başlayabileceğini söylemişti. Son olarak ise Çin Bitcoin madenciliği ile ilgili tedbirleri sıkılaştıracağını bildirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend