7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

ABD Başkanı Joe Biden, Kripto Para Endüstrisinin İncelenmesi İçin Kapsamlı Bir Karar Yayınlayabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, ABD Başkanı Joe Biden, kripto para endüstrisinin kapsamlı bir şekilde incelenmesi için bir yürütme kararı yayınlayabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Söylentilere göre, ABD Başkanı Joe Biden, kripto endüstrisinin incelenmesi için bir yürütme kararı yayınlayabilir.
  • Bu kararın, çeşitli devlet kurumlarına kripto parayı inceleme ve önerilerde bulunma talimatı vereceği belirtiliyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan ve birkaç isimsiz kaynağa dayandırılan haberlere göre Beyaz Saray, kripto endüstrisine yönelik bir yürütme kararı hazırlama sürecinde.

Binance indirim kodu

Joe Biden’ın Kripto Planları

ABD Başkanı Joe Biden’in bu karar ile birlikte bazı federal kurumları, kripto endüstrisi ile ilgili araştırma yapmaya ve önerilerde bulunmaya yönlendirmek istediği öne sürüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Konu ile ilgili haber metninde, “Düşünülen karar, federal kurumları, kripto endüstrisini incelemek ve tavsiyelerde bulunmak için görevlendirecek. Bu karar, Hazine departmanından mali düzenleyicilere, Ticaret departmanına Ulusal Bilim Vakfına kadar pek çok bürokratik kanalı etkileyecek.” ifadeleri kullanıldı.

Haberde ayrıca, çeşitli departmanlar arasında bir talimat taslağı dolaşmasına rağmen; Beyaz Saray’ın bunu hayata geçireceğinin netlik kazanmadığı ve bunun yerine aynı hedefe ulaşmak için daha “gayri resmi” önlemlerin alınabileceği de belirtildi.

ABD ve Kripto Endüstrisi

Yürütme kararı söylentisi, ABD hükümetinin farklı kanallarının kripto sektörüne eşi benzeri görülmemiş bir “ilgi” gösterdiği bir zamanda geliyor. Buna, tümü kripto paralar ile ilgili açıklamalar yapan veya raporlar açıklayan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Federal Rezerv (Fed) ve Adalet Bakanlığı (DOJ) da dahil.

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, kripto para ile ilgili yeni yasalar yazamaz; bu, Kongre’nin yetki alanındadır. Ancak Başkan, çeşitli kurumlar üzerinde hatırı sayılır bir güç uygulamak için yürütme kararlarını kullanabilir, onları, belirli faaliyetlere yönlendirebilir ve kolluk kuvvetleriyle ilgili rehberlik sağlayabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin'in %30'luk Fiyat Düşüşüne Neden Hazırlıklı Olmalısınız?

Bu anlamda Beyaz Saray ve ABD kurumlarına dair kripto para planlarının önümüzdeki günlerde daha da netleşmesi bekleniyor. Olası bir “olumsuz” planın ise kripto endüstrisine ve Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasasına nasıl etki edeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar