ABD Başkanı Joe Biden, Kripto Para Endüstrisinin İncelenmesi İçin Kapsamlı Bir Karar Yayınlayabilir

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, ABD Başkanı Joe Biden, kripto para endüstrisinin kapsamlı bir şekilde incelenmesi için bir yürütme kararı yayınlayabilir.

blank

Haberin Özeti

  • Söylentilere göre, ABD Başkanı Joe Biden, kripto endüstrisinin incelenmesi için bir yürütme kararı yayınlayabilir.
  • Bu kararın, çeşitli devlet kurumlarına kripto parayı inceleme ve önerilerde bulunma talimatı vereceği belirtiliyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan ve birkaç isimsiz kaynağa dayandırılan haberlere göre Beyaz Saray, kripto endüstrisine yönelik bir yürütme kararı hazırlama sürecinde.

blank

Joe Biden’ın Kripto Planları

ABD Başkanı Joe Biden’in bu karar ile birlikte bazı federal kurumları, kripto endüstrisi ile ilgili araştırma yapmaya ve önerilerde bulunmaya yönlendirmek istediği öne sürüldü.

Konu ile ilgili haber metninde, “Düşünülen karar, federal kurumları, kripto endüstrisini incelemek ve tavsiyelerde bulunmak için görevlendirecek. Bu karar, Hazine departmanından mali düzenleyicilere, Ticaret departmanına Ulusal Bilim Vakfına kadar pek çok bürokratik kanalı etkileyecek.” ifadeleri kullanıldı.

Haberde ayrıca, çeşitli departmanlar arasında bir talimat taslağı dolaşmasına rağmen; Beyaz Saray’ın bunu hayata geçireceğinin netlik kazanmadığı ve bunun yerine aynı hedefe ulaşmak için daha “gayri resmi” önlemlerin alınabileceği de belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ABD ve Kripto Endüstrisi

Yürütme kararı söylentisi, ABD hükümetinin farklı kanallarının kripto sektörüne eşi benzeri görülmemiş bir “ilgi” gösterdiği bir zamanda geliyor. Buna, tümü kripto paralar ile ilgili açıklamalar yapan veya raporlar açıklayan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Federal Rezerv (Fed) ve Adalet Bakanlığı (DOJ) da dahil.

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, kripto para ile ilgili yeni yasalar yazamaz; bu, Kongre’nin yetki alanındadır. Ancak Başkan, çeşitli kurumlar üzerinde hatırı sayılır bir güç uygulamak için yürütme kararlarını kullanabilir, onları, belirli faaliyetlere yönlendirebilir ve kolluk kuvvetleriyle ilgili rehberlik sağlayabilir.

Bu anlamda Beyaz Saray ve ABD kurumlarına dair kripto para planlarının önümüzdeki günlerde daha da netleşmesi bekleniyor. Olası bir “olumsuz” planın ise kripto endüstrisine ve Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasasına nasıl etki edeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend