Joe Biden Yönetiminin Kripto Paralara Karşı Takındığı Sert Tavır, Sektörün Devleriyle Çatışmaya Kadar Gidebilir mi?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dijital varlıklar geleneksel finans alanlarında da büyümeye ve değişmeye devam ederken, dünya üzerindeki yönetimler de bu alanda kontrol sağlamak istiyor ve kripto paraları denetim altına almayı amaçlıyor. Biden ve ekibi ABD’de yönetimi aldığından beri kripto para dünyasında bir regülasyon söylentisi dolaşıyor. Ancak ABD’deki kripto para endüstrisi liderleri, son karar verilmeden önce kendilerine de bir söz hakkı verilmesi konusunda var güçleriyle çalışıyorlar.

blank

Kısa bir süre önce NY Times’ta yayınlanan bir habere göre, bazı kripto para şirketleri, denetim altyapısı hakkında görüşmeler yapmak ve bu alanda daha fazla etki alanına sahip olmak için lobiciler, avukatlar ve danışmanlar tuttu. Özellikle Coinbase ve Ripple gibi en büyük şirketler lobicilik konusunda etkin görünüyorlar.

blank

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson’da Regülasyonlara Karşı Çıkıyor

Ayrıca Cardano’nun lideri Charles Hoskinson da daha önce yaptığı açıklamalarda şirket olarak, yetkililer ile direkt temasa geçip kötü bir denetim altyapısına karşı lobi faaliyeti yürüteceklerini açıklamıştı. Ayrıca Blockchain Association gibi ticaret dernekleri de bu alandaki kamu politikasını etkileyebilmek için aktif bir şekilde çalışıyorlar.

Endüstrinin son zamanlarda geldiği boyut ve kripto paralarda bir denetim altyapısının eksikliği göz önüne alındığında, dijital para birimlerinin hızlı yayılması ve çok büyük miktarlardaki adaptasyonlar ile beraber yetkililerin bu alana müdahale etmesi kaçınılmaz hale gelmiş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para endüstrisi son zamanlarda yaşanan gelişmeler ile beraber, dünyada dolaşımda bulunan tüm ABD dolarlarından daha değerli hale geldi. Büyüme o kadar boyutlara ulaştı ki artık ABD yönetiminin “kripto paraları yasaklıyoruz” gibi bir söyleme imza atması uzmanlara göre çok da mümkün görünmüyor.

Kripto Paralar Kullanılarak İşlenen Suçlar ABD’nin Bu Alanı İncelemeye Almasına Yol Açtı

Şüpheli para aktarımları ve kara para aklama gibi suçlar nedeniyle ABD yönetimi kripto para sektörünü mercek altına almaya başlamıştı. Kripto endüstrisi ise, getirilecek regülasyonların dijital para birimlerinin kendisini yenileme ve büyüme yeteneğine sekte vuracağından endişeleniyor.

Kripto para endüstrisinin devlerinin elinde harcayabilecekleri yüklü miktarlarda para var ve bu yüzden de regülasyonlara karşı aktif bir şekilde savunma yapabiliyorlar. Şu anda Washington’da bu alanda yaşanan gelişmeleri de bunlar oluşturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kripto Borsası FTX, League of Legends Espor Serisine 7 Yıllık Sponsor Oldu

FTX borsası, League of Legends Espor serisi ile 7 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu. Haberin Özeti Kripto para borsası FTX,...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend